KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Selçuklu'da 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186619
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HANAYBAŞI MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 08.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10956 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 16:15
İkinci Satış Günü
:
24.09.2020 16:15
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/10956 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz tapuda Konya İli Selçuklu İlçesi Hocacihan Mah. 16082 Ada 13 Parsel Zemin Kat 1 Bağımsız Bölümde kayıtlı dubleks meskendir. Konum olarak Işın, Yeşil Yayla ve Atabey sokaklara cephelidir. Taşınmaz üzerinde 10 adet mimari projesine uygun olarak yapılan blok apartmanlar vardır. Tamamı mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak eğitim kurumlarına,alışveriş merkezlerine,sağlık merkezlerine,resmi kurumlara ve şehir merkezine yakın konumdadır. Taşınmaz kat mülkiyetlidir. Zemin katında antre, salon, lavabo-wc, mutfak ve 2 balkon bulunmaktadır. Normal katında antre 3 oda, banyo, depo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Çatı katı depo ve bir odadan oluşmaktadır. Banyo wc ve lavabo duvarları tavana fayans kaplıdır. Isıtma ferdi sistem doğalgazlıdır.
Adresi : Hanaybaşı Mah. Atabey Sokak No: 20 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 6.218,00 m2
Arsa Payı : 5/100
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı'nın 23/10/2019 tarih 42236 sayılı yazılarında taşınmaz 2 kat ayrık, mesken sahasına isabet etmektedir. İnşaat parametresi TAKS: 0.30 KAKS:0,60 olarak belirlenmiş.Parsel İmar Uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır. Üzerindeki yapıya ait 1996 tarih 21/24 sayı ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydından görülebilir.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 24/09/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10956 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR