KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Selçuklu'da tek katlı mesken ve arsası mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121579
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 2+1
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 27.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/130 Satış
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 09:45
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 09:45
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/130 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan mahallesi, 16111 Ada, 2 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; tapu kaydında arsa olarak belirtilmiş ise de parsel üzerinde tapu kaydında belirtilmeyen tek katlı ev ile Deney Sokak cephesindeki briket duvar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki tek katlı ev ruhsatsız olup, imar çapına göre komşu 1 nolu parsele taşkın vaziyettedir. Bahçe içindeki bakımsız ağaçların ekonomik bir değeri bulunmamaktadır. Tek katlı ev: Kuzey, güney ve doğu cepheli tek katlı ev yaklaşık 93,00 m2 alanlıdır. Ev antre, 2 oda, mutfak ve banyo ile tuvaletten oluşmaktadır. Ayrıca yaklaşık 15 m2 alanlı bodrumu bulunmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğrama ve boyalıdır. Pencereleri demir doğrama korkuluk varıdr. Oda duvarları sıvalı ve boyalı, tavanları kontraplak vardır. Banyo ve wc duvarları yarıya kadar mozaik kaplıdır. Oda zeminleri tahta kaplama ve banyo ve tuvaletin zeminleri mozaik kaplamadır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup mermer tezgâh mevcuttur. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Elektrik ve su tesisatı döşeli ve aktiftir. Taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Taşınmazın bahçe giriş kapısı demir doğramadır. Bahçe duvarı: Deney Sokak cephesindeki briket bahçe duvarı yaklaşık 17,5 m uzunluğunda ve 2 m yüksekliğindedir. Sıvasız ve üzerinde harpuştası bulunmamaktadır. Taşınmaz Selçuklu belediyesine 6.55, otogara 7.27 km, Anadolu caddesine 50 metre, Genç Osman caddesine 680 metre, YHT garına 4.16 km ve vilayet merkezine 4.98 km mesafededir.
Adresi : Akşemsettin Mahallesi, Deney Sokak, No:4 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 474 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 3 kat ayrık mesken sahasında yer almaktadır. İmar parametreleri TAKS:0,25 ve KAKS:0,80 olarak belirtilmiştir. Parsel imar uygulaması görmüş imar parselidir.DOP kesintisi yapılmıştır.
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/130 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR