SEYDİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya Seydişehir'de bahçeli kargir ev mahkemeden satılıktır

SEYDİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01126507
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : ALAYLAR BİR MAH. / SEYDISEHIR
: 531
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 06.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
496,150 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
SEYDİŞEHİR ADLİYESİ 4. KAT TOPLANTI SALONU SEYDİŞEHİR KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Seydişehir İlçe, 160 Ada, 1 Parsel, ALAYLARBİR Mahalle/Köy, Taşınmaz Bahçeli iki kargir ev niteliğindedir. 531,49 m2 miktarındadır.Taşınmaz üzerinde 2 adet ayrı bina bulunmaktadır. Bunlardan 1 tanesi 2 katlı, diğeri tek katlıdır.Binalar iskan edilecek şekilde döşelidir.Tek katlı bina mesken olarak düzenlenmitir.Bir bölümü ise depo garaj şeklinde düzenlenmiştir. Yığma tarzında yapılan binanın üzeri çatılıdır. Çatı kiremit kaplıdır. Yapı yaklaşık 50 yıllık olup oldukça yıpranmış durumdadır. 210 m2 taban alana sahiptir. İki katlı olan bina mesken olarak yapılmıştır. Yığma inşaat tekniği ile yapılmıştır. Üzeri çatılıdır. Taban alanı 123 m2, üst katı 107 m2 olup toplam 230 m2 büyüklüğündedir.Yapı yaklaşık 50 yıllık olup oldukça yıpranmış durumdadır.İmar durumu: Blok nizam 4 kata imarlıdır.Taşınmaz üzerindeki yapılar imar planına uygun değildir. Taşınmazda 1 adet erik ağacı,1 adet üzüm (asma) bulunmaktadır.
Adresi : Konya ili Seydişehir ilçesi Alaylar 1 mahallesi 160 ada 1 parsel
Yüzölçümü : 531,49 m2
İmar Durumu : Seydişehir Belediye Başkanlığının 13/02/2019 tarih ve E.632 sayılı yazıları ile " Blok nizam 4 kata imarlıdır. Taşınmaz üzerindeki yapılar imar planına uygun değildir"
Kıymeti : 496.150,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SEYDİŞEHİR ADLİYESİ 4. KAT TOPLANTI SALONU SEYDİŞEHİR KONYA -
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR