SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Seydişehir'de müstakil ev ve bahçesi icradan satılıktır

SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033481
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : TARAŞCI MAH. / SEYDISEHIR
: 811
Yayınlandığı Gazeteler

SEYDİŞEHİR POSTASI 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/351 Talimat
Muhammen Bedeli
:
103,160 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Seydişehir Adliyesi Zemin Kat İcra Dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/351 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Seydişehir İlçesi Taraşçı Mah. 4428 Parsel nolu taşınmazın tapudaki niteliği "Ham Toprak" dır. Taşınmaz üzerinde 1 katlı bina, 7 adet 5 - 8 yaşlarında elma, 3 adet 5 - 8 yaşlarında erik, 3 adet 4 - 6 yaşlarında kiraz, 1 adet 10 cm çapında sedir, 4 adet 6 - 8 yaşlarında ayva, 2 adet 6 - 8 yaşlarında vişne, 1 adet 5 yaşında asma, 1 adet 6 - 8 yaşlarında ceviz, 2 adet 5 - 7 yaşlarında armut, 1 adet 6 - 8 yaşlarında dut, 1 adet 4 yaşında şeftali ağacı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki 1 katlı mesken; tuğla duvarlı, yığma şeklinde yapılmıştır. 3 oda 1 salon 1 mutfak banyove wc den ibarettir. Bina giriş bölümünde teras bulunmaktadır. Oda tabanları ahşap parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır, kapılar ahşaptır, pencereler pvc doğramadır, mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur, iç duvarlar sıvalı ve boyalıdır, dış duvarlar yer yer sıvalı yer yer sıvasızdır, çatısı kiremit kaplıdır, 110 m2 büyüklüğündedir, bina yaklaşık 10 yıllık olup soba ile ısıtılmaktadır. Üzerindeki yapı imar planına uygun değildir.
Adresi : Taraşçı Mah. Yeni Sok. No: 37Seydişehir / KONYA
Yüzölçümü : 811,14 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 kata imarlıdır.
Kıymeti : 103.160,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Seydişehir Adliyesi Zemin Kat İcra Dairesi

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/351 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR