KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Sille Mahallesi'nde 148 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098739
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9800 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad., Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/9800 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Selçuklu İlçesi, Sille Mahallesi, 265 Cilt, 26170 Sayfa, 15454 Ada, 19parsel numaralı,6.474,90 m² alanlı , 3 Bloklu 6 Şar Katlı Betonarme Apartman ve Arsasıvasıflı ana taşınmazda, C blok, zeminkat,1 Bağımsız bölüm numaralı, 6946/711172arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup, Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz ile ilgili olarak, Ana taşınmaz üzerinde5erkatlı 3 adetblok Apartman olarak kullanılan taşınmazların olduğugörülmüştür. Ana taşınmaz Ahmet Yesevi caddesine ve Rumeysa sokağacepheli konumdadır. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş merkezlerine, sağlık merkezlerine, spor alanlarına, sosyal donatı alanlarına, Pazar alanlarına, otogara ve ana yollara yakın durumdadır. Şehir merkezine, YHT hattına, hava limanına, Büyük Organize bölgelerine uzak durumdadır. Taşınmazın bulunduğu yerde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir.Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş olup,Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde, Yelda Ak camii, Büyük şehir Belediyesi Huzur Bahçeleri, kelebekler vadisi,Real AVM,Selçuklu Belediyesi,Konya Büyük Şehir Belediyesi Stadyumu bulunmaktadır. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın bahçe giriş kapısı demir doğrama ve bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür. Konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise laminat parke ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ise amerikan kapıdır. Pencereler ahşap görünümlüpvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Salon, oturma odası ve antre duvarları alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı, diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan ve kartonpiyer perde bantı vardır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup granit tezgâh mevcuttur. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Balkonu cam kapama ile kapatılmıştır. Isınma merkezi sistem, doğalgazlı kalorifer sağlanmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Taşınmaz Kuzey - Doğu cepheli, brüt alanı 148,00 m², balkon dahil net alanı 133,80 m² dir. Taşınmaza 21.01.2014 tarih ve 52/29 sayı ile inşaatına müsaade edilmiştir.
Adresi : Parsana Mahallesi, Ahmet Yesevi Caddesi, Mis Gold Sitesi, C Blok, No: 21/1 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 6.474,90 m2

Arsa Payı : 6946/711172
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, SilleMahallesi, 15454Ada, 19noluparsel Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 19.09.2019 tarih ve 37120sayılı imar durum belgesine göre 5 kat meskensahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad., Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9800 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019
NOT: Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR