KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Hacı Osman'da 65 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053429
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/63 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/63 TLMT.

TAŞINMAZLARIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Kocaeli 8.İcra Müdürlüğü'nün 03.09.2019 tarih ve 2019/2006 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZLARIN VE BÖLGENİN KONUMU
Satışa konutaşınmazlar, Körfez İlçesi Hacıosman Mahallesi Hüseyin Karayamaç Sokak No:7 B /4 ile Atalar Mahallesi Karınca Sokak No:12 / 6 22 posta adresinde bulunmaktadırlar. 190 ada 5 nolu parseldeki mesken, Yarınca Anadolu Lisesinin 150m. doğusunda, D100 Karayolunun 80m. kuzeyinde, Körfez Belediyesi ana hizmet binasının 630m. kuzeybatısında, 162 ada 7 nolu parseldeki mesken, Atalar Mah. Şirin Camisinin 70m. güneydoğusunda, D100 Karayolunun 165m. güneyinde, Körfez Belediyesi ana hizmet binasının 1640m. batısında bulunmaktadırlar. Her iki taşınmaza da D100 Karayolu üzerinden Yarımca tren istasyonu kavşağından, 190 ada 5 nolu parsel için kuzeye, 162 ada 7 nolu parsel için güneye girilerek ulaşımları sağlanabilmektedir. Taşınmazların bulunduğu bölgede genellikle eski ve kısmen de yeni yapılı ve mesken nitelikli 2,3 ve 4 katlı müstakil ve apartman nitelikli binalar, eğitim kurumları, ticari nitelikli 2,3 ve 4 katlı binalar ile kısmen boş durumdaki arsalar bulunmaktadır. İlgili taşınmazlara ulaşım toplu taşıma ile de sağlanabilmekte olup özel araçlarla da ulaşım yapılabilmektedir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez ilçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Karapınar Mevkii, Ada: 190, Parsel: 5, A2 Blok, Zemin Kat, 4 Nolu Mesken
Adres :Hacı Osman Mah. Hüseyin Karayamaç sok. No.7 B Zemin Kat, D.4 Körfez Kocaeli
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Satışa konuMeskenin bulunduğu bina, bitişik durumda iki ayrı girişi bulunan bodrum, zemin, 2 normal katlı ve çatı katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Meskenin bulunduğu A blok 2 nolu girişin bodrum, zemin, 1. normal katında 2?şer adet mesken, 2+çatı katında da 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtımı ve dış cephe boyası kullanılmıştır. Binanın girişinde alüminyum doğrama kapı, ortak alan merdiven ve sahanlıklarında mermer kaplaması ile alüminyum korkuluklar kullanılmıştır. Satışa esas 4 nolu bağımsız bölüm, binanın zemin katında ve binanın batısında, bina girişinin sağ tarafında konumludur. Meskenin girişinde çelik kapı, odalarda amerikan panel kapı, mutfakta mdf dolgulu mutfak dolabı, duvarlarda alçı sıva üzeri boya, salon ve odaların yer döşemelerinde laminant parke, ıslak alanlarda seramik ve fayans, banyoda duş-kabin, lavabo ve klozet, ısıtmada kombili kalorifer sistemi bulunmasına rağmen mevcut durumda elektrikli soba ile ısıtılmakta, pencerelerde pvc doğrama kullanılmıştır. Mesken, salon+mutfak, 2 oda, antre, 2 balkon ve banyo-wc alanları bulunmaktadır. Mesken, ortak alanlar hariç yaklaşık brüt 74m2, net 65m2 alanlıdır. Meskenin kuzey, güney ve batı yönlerine cephesi bulunmaktadır. Meskenin yeni yapılı olması, 3 cepheli, (kuzey, güney ve batı cepheli) kullanım alanının yeterli olması, ulaşım durumu, zemin katta bulunması gibi özellikleri dikkate alınarak değerlemesi yapılmıştır.
İmar Durumu : Körfez Belediyesinde yapılan araştırmalara göre, taşınmazların bulunduğu parseller, blok nizam, Hmaks: 3 kat ve 9,50m. ile 0,40/1,200 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan konut imarına sahip olduğu bilgileri edinilmiştir.
Kıymeti : 120.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli İl, Körfez İlçe, Yarımca Şuyulandırma Mah. Sazaklar mevkii, 162 Ada, 7 Parsel, 2+ Çatı Piyesi Kat, 6 Nolu Dubleks Mesken
Adres : Atalar Mahallesi Karınca Sk. No:12 K:2+ÇATI D:6 Körfez /Kocaeli
Satışa Konu Taşınmazdaki Ana Gayrimenkülün Özellikleri : Meskenin bulunduğu bina, zemin, 2 normal katlı ve çatı katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Binanın zemin ve 1. normal katında 2?şer adet mesken, 2+çatı katında da 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtımı ve dış cephe boyası kullanılmıştır. Binanın girişinde alüminyum doğrama kapı, ortak alan merdiven ve sahanlıklarında mermer kaplaması ile alüminyum korkuluklar kullanılmıştır.
Satışa konu 6 nolu bağımsız bölüm, binanın 2+çatı katında ve binanın doğusunda konumludur. Dubleks meskenin boş ve kullanımsız olması ve meskenin anahtarına sahip kişilerin binada bulunmamaları nedeniyle ev içinde inceleme yapılamamış olmasına rağmen aynı binada başka ikamet edenden ve malikin kardeşinden edinilen bilgilere ve dışarıdan yapılan tespitlere göre dubleks meskenin girişinde çelik kapı, odalarda amerikan panel kapı, mutfakta mdf dolgulu mutfak dolabı, duvarlarda alçı sıva üzeri boya, salon ve odaların yer döşemelerinde laminant parke, ıslak alanlarda seramik ve fayans, banyoda duş-kabin, lavabo ve klozet, ısıtmada kombili kalorifer sistemi, pencerelerde pvc doğrama, çatısında arduvazlı membran kaplaması kullanılmıştır. Dubleks meskenin giriş katında salon, mutfak, 2 oda, antre, 2 balkon ve wc ile iç merdiven, çatı katında ise 3 oda, banyo-wc, iç merdiven, antre ve 3 adet teras alanları bulunmaktadır. Dubleks meskenin giriş katı, ortak alanlar hariç yaklaşık brüt 105m2, çatı katı ise 72m2+24m2 teras ile toplam 177m2+24m2 teras alanlıdır. Net alanı 142m2 olarak hesaplanmıştır. Dubleks meskenin, kuzey, güney ve doğu yönlerine cephesi bulunmaktadır. Dubleks meskenin yeni yapılı olması, üç cepheli mesken olması, kullanım alanının iyi ve yeterli olması, ulaşım durumu, son katta bulunması gibi özellikleri dikkate alınarak değerlemesi yapılmıştır.
İmar Durumu : Körfez Belediyesinde yapılan araştırmalara göre, taşınmazların bulunduğu parseller, blok nizam, Hmaks: 3 kat ve 9,50m. ile 0,40/1,200 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan konut imarına sahip olduğu bilgileri edinilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR