KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Yarımca'da 74 m² daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069473
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : GÜNEY MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 74
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 21.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1204 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 16:15
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 16:15
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/1204 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 878 Ada, 23 Parsel, Yarımca(Şuyulandırma) Mahalle/Köy, Tütünçiftlik Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm; Meskenin bulunduğu bina, bodrum ve 4 normal katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Binanın bodrum katında ortak alan depo vb. alanlar, normal katlarda 2'şer adet mesken olmak üzere 8 adet mesken nitelikli bağımsız bölümlüdür. Binanın ana giriş kapısında ferforje demir doğrama kapı, ortak alan sahanlık ve merdivenlerde eski tip dökme mozaik kaplaması ve merdiven korkuluklarında demir doğrama kullanılmıştır. Binanın dış cephesinde, tüm katlarında ısı yalıtımı yapılmış ve dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın her yöne cephesi bulunmaktadır.Satışa esas 5 nolu bağımsız bölümün incelenmesine gidildiğinde, bina girişine göre sağ taraftaki meskenin 5 nolu mesken olduğu yönündeki bilgiler doğrultusunda (meskende ikamet edenin borçlu adına bulunduğunu beyan ettiği mesken olarak incelemesi yapılmıştır.), binanın üçüncü normal katında ve binanın güney cephesinde konumludur. Ancak, yasal onaylı mimari projesine göre 5 nolu mesken binanın kuzey cephesinde bulunan ve tarafımızca incelemesi yapılan mesken ile aynı alanlı ve tip ile benzer özelliklere sahip olan mesken olduğu tespiti yapılması üzerine, yasal konum ile mevcut yerleşim konumunun uyuşmadığı belirlenmiştir. Ancak, tarafımıza gösterilen meskenin, borçlu adına olduğu ve borçlunun sahip olduğu meskenin incelenen mesken olduğu yönündeki beyanlar olması nedeniyle kıymet takdirinde incelemesi yapılan mesken dikkate alınmıştır. Ayrıca, yasal konumuna göre 5 nolu meskenin yaklaşık değeri de bilgi amaçlı olarak belirtilmiştir. Meskenin girişinde çelik kapı, iç bölüm kapıları eski tip ahşap, pencereleri ve balkon kapısı PVC doğrama malzeme ile yapılmıştır. Islak hacim zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplamalıdır. Mutfak dolapları normal yapılıdır. Meskenin ısıtmasında soba kullanılmaktadır. Mesken, mevcut durumda salon, 3 oda, mutfak, antre, 2 balkon, banyo ve wc alanları bulunmaktadır. Mesken, ortak alanlar hariç brüt 83m2, net 74m2 alanlıdır.Meskenin doğu ve batı yönlerine cephesi bulunmaktadır. Meskenin eski tip normal yapılı olması, 2 yöne cepheli olması, kullanım alanının yeterli olması ile ulaşım durumu, ara katta bulunması gibi özellikleri değerlemede dikkate alınmıştır.
Adresi : Güney Mah.Bodur Sk.No:7 K:3 D:5Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Parselin yol cephesindeki küçük bir bölümü imar yolunda bulunmkala birlikte kalan alanı,blok nizam,Hmaks:3 kat ve 9,50 m.ile 0,40/1,20 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan konut imarına sahiptir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : Satış günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR