KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da dubleks yazlık icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030899
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 26.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No:5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı ) Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/21 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe,Davutlar Mahalle, Kiremitocağı Mevkii,166 Ada, 13 Parsel, 264,04m² yüzölçümlü Bahçeli Dubleks Mesken vasfında taşınmazdır. Bilirkişi raporuna göre;Taşınmazın bulunduğu parsel yazlık site yerleşim alanlarının bulunduğu sahil bandı dâhilindedir. Parsel ve komşu parseller Emek Sitesi adıyla tanımlıdır. Parselin güneybatı yönde 1.120 m mesafede gölet alanı, 930 m kuzeybatı yönde Sevgi Plajı diye bilinen mesire alanı bulunmaktadır. Siteye ulaşımı sağlayan 250 m kuzey yöndeki Mustafa Erdoğan Caddesi asfalt kaplamalıdır ve minibüs güzergâhıdır. Batı yönde denize mesafesi 1.000 m olan parsele yakın çevrede benzer yapılaşma özelliklerine sahip konutların yer aldığı site yerleşim alanları ile turizm tesisleri ve doğu yönde tarımsal alanlar bulunmaktadır. Parsel ve tüm çevre Resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. taşınmaz, içinde bulunduğu Emek sitesindeki diğer meskenlerle eş projeli, bahçeli müstakil iki katlı betonarme yapıda inşa edilmiştir. Ön cephe bahçe sınırı sıvasız tuğla duvar bulunmaktadır. Zemin kat güney ve doğu yönlerdeki açık teraslar ile 1. Kat balkon üstleri ahşap taşıyıcılı ve üstü kiremit kaplı pergule görülmektedir. Teras alanları seramik kaplamadır. Dış cephesi ince sıva üstü boyalıdır. Dış doğramaları beyaz renkli pvc, iç kapıları panel kapıdır. Dış doğramalarda güvenlik amaçlı demir korkulukludur. Meskene giriş kapısı çelik kapı, iç duvarları ince sıva üstü boyalıdır. Zemin katta açık mutfak, salon ve wc, 1. Katta 3 yatak odası ve banyo bulunmaktadır. Çatı katın tamamı açık teras halindedir. Tüm zeminler seramik kaplamadır. Mutfak dolapları profil kapak ve tezgah mermerit uygulanmıştır. Banyoda duş yeri seramiktir. Katlar arası merdivenleri mermer kaplama, korkulukları demir doğramadır. Tüm meskende kat kaloriferi tesisatı bulunmakta ayrıca çatıda güneş enerjisi sistemi görülmektedir. Zemin kat açık teras alanda barbekü bulunmaktadır. Keşif esnasında taşınmazın eşyalı ve ikamet edilir durumda olduğu tespit edilmiştir. Onaylı projesine göre 2 katta toplam kapalı kullanım alanı yaklaşık 80 m2 olduğu rapor edilmiştir.

Adresi :Davutlar Mah., Mustafa Erdoğan Cad.Emek Tatil Sitesi, No:67 / 124 Kuşadası

Yüzölçümü : 264,04 m²

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu :1/1000 Ölçekli İmar Plan Paftasında Tercihli Kullanım alanı özelliklerinde İki kat İmarlı alan içinde kalmaktadır.

Kıymeti : 340.000,00 TL

KDV Oranı : %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : İhtiyati tedbir Ankara 8 Aile Mah 2015/20 esas (Gönderilen talimatta ise taşınmaz kaydında Ankara 8. Aile Mahkemesinin ihtiyati tedbir şerhi bulunmakta ise de ilgili mahkemece cebri icra satışına engel olmadığı bildirilmiştir)

1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri :Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No:5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı ) Kuşadası
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127.MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR