KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Hacıfeyzullah'ta dubleks yazlık icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029163
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : HACIFEYZULLAH MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5391 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No:5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/5391 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe, Hacıfeyzullah Mahalle, Ilıca Mevkii, 576 Ada, 1 Parsel, 7.382,54m² yüzölçümü 2. kat 4 nolu bağ bölüm dubleks mesken taşınmaz Bilirkişi raporuna göre:Kuşadası İlçesi sahil bandında bulunmaktadır. Mesken tamamına yakını iskan ediler durumda olan site içerisindedir ve bahçe çevre düzeni yapılı vaziyettedir. Meskenin içinde bulunduğu sitenin çevresi tamamen yazlık kullanımlı siteler ile çevrilidir. Konru ve büyüklüğü bakımından yazlık kullanıma elverişlidir. Denize 400 metre mesafede olan taşınmaz ilçe merkezine 7 km mesafededir. Ulaşımı kolaydır. Cephe aldığı yoldan şehir içine ulaşımı sağlayacak toplu taşıma araçları gezmektedir. Belediye ve tüm diğer resmi kurumların getirmiş olduğu alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz dublex yapılıdır, 55,00m² alanlıdır. Giriş katta salon açık mutfak, üst katta 2 oda 1 banyo mevcuttur.Zemin kat çevresinde teras vardır. Teras üstünde profil iskeletli eternit kaplamalı sundurma ve bahçenin bir kısmında açık otopark olarak kullanılan profil iskeletli eternit kaplama sundurma mevcuttur. Teras tabanı seramik döşemedir. Dışdoğramalar PVC dir üstlerinde demir korkuluk vardır. Zemin kat dış duvarlarda tabandan 1 metre su basman taşı döşelidir. Terasın etrafı demir korkulukla çevrildir. İç kapıları vernikli ahşaptır. Salon duvarları alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları MDF, banko mermerdir. İç zeminler seramik kaplı olduğu rapor edilmiştir.

Adresi : Karaova Mah. Deniz Yolu Sok. Neşem Sitesi No:4 Kuşadası

Yüzölçümü : 7.382,54m²

Arsa Payı : 1/48

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planlarına göre "0.15/0.30 Ayrık Nizam 2 Kat Konut" imarlıdır.

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü :25/09/2019 günü 10:00 -10:05 arası
2. Satış Günü :24/10/2019 günü 10:00 -10:05 arası

Satış Yeri :Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No:5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- Kuşadası-
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5391 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR