KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası Türkmen'de 4+1 dubleks mesken icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052595
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/551 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2018/551 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz Kuşadası İlçesi Türkmen mahallesi Çamtepe Mevkiinde bulunan tapu sicilinin 321 ada 9 parsel numarasında kayıtlı 28789.10 m² büyüklüğündeki arsa üzerinde mevcut yapılardan18/528 arsa paylı 15 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskendir. Taşınmaz tam hisse borçlu adına kayıtlıdır. taşınmaz Site karayoluna 1300 mt. , ilçe merkezine 5800 mt. mesafededir. Çevresi zeytinlik ve meyve bahçeleri halinde tarımsal vasıflı araziler ile çevrilidir. Altyapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Ulaşım sağlanan yolun üst kaplaması kısmen parkedir , kısmen kaplama yoktur. Site çevresi güvenliklidir. Giriş çıkışlar kontrollüdür. Site dahilindeki meskenlerin büyük çoğunluğu oturulabilir haldedir, az sayıda kaba inşaat halinde mesken mevcuttur. Bodrum , Zemin kat ve 1 normal kattan müteşekkildir. Bitmiş haldedir. Zemin katta salon , mutfak, banyo ve 1 oda yer almaktadır. Üst katta ise 3 oda 1 ana banyo 1 ebeveyn banyosu mevcuttur. 148.80 m²kullanım alanına sahiptir. Meskenin bulunduğu parselde 981.44 m² arsa payı mevcuttur.Giriş kapısı çelik , dış kapı ve pencereler ahşap görünümlü pvc , iç kapılar paneldir. Meskende dış teraslar ve iç merdivenler traverten, iç zeminler seramik kaplıdır. Mutfak dolapları mdf, bankolar laminattır. Banyolar duşakabinli ve Hilton lavaboludur. İç duvarlar alçı sıvalıdır. Salonda şömine vardır. Dış cephede mimari proje gereği doğal taş kaplamalar vardır.Meskenin bahçesinde kendi kullanımına özel yüzme havuzu mevcuttur. Şehir suyu yoktur. Mevcut artezyen site genel su ihtiyacı için yetersiz olduğu rapor edilmiştir.

Adresi : Kuşadası-Kirazlı yolu Çiftlikler vadisi mevkii Olıvıa villalarıno:15 Kuşadası

Yüzölçümü : 28.789,10 m²

Arsa Payı : 18/528

İmar Durumu : Kuşadası 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre2 kat KONUT imarlıdır.

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Camiikebir Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/551 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR