KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Türkmen'de dubleks mesken icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052126
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:20
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/34 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen mahallesi, Yavansu mevkii, 2449 Ada, 1 Parsel, 7. Blok, Bağ. Böl. No:1 Kuşadası ilçesi Değirmendere Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarına bağlantılı olan Yavansu Yolu Sokağın yaklaşık 800.cü metresi üzerinde yolun güney tarafında yer alan 2449 ada 1 parsel içerinde kurulu olan VALLEY VİLLAS 1 Sitesi içerisindeki, sitenin doğu bölümündeki yoldan 4.sırada yer alan dubleks mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. 2449 ada 1 parsel üzerinde 18 adet müstakil ve dubleks mesken nitelikli bağımsız bölümler yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan kapıda 7 nosu bulunan dubleks mesken niteliğindeki müstakil yapıdır. Parsel üzerindeki tüm yapılar tamamlanmış iskan edilir durumda olduğu, çevre düzenlerinin tamamlandığı, site içi yürüyüş yollarının mevcut olduğu ve ortak yüzme havuzunun faal ve kullanılır durumda olduğu görülmüştür.Kıymet takdirine konu olan 7 kapı nolu bağımsız bölümün teras ve giriş kapısı önü zeminleri seramik kaplı, giriş kapısı çelik kapılı, dış doğramaları ahşap görünümlü çift camlı PVC doğrama, dış cephesi ise bir kısmı dekortaş, bir kısmı seramik kaplamalıdır. 1. Kat balkon korkulukları camlı alüminyum korkuluk şeklinde olup çatısı ahşap oturtma ve oluklu kiremitlidir. Zemin kat zeminleri seramik olan taşınmazın tüm iç cephe duvarları alçı sıvalı ve boyalı, salonun bir cephe duvarı duvar kâğıdı kaplamalı, tavan dipleri asma alçı tavanlı, iç kapılar Masif Panel kapı niteliğinde, vestiyer ve mutfak alt üst dolapları hazır dolap, akrilik mutfak bankosu, dolaplar arası tezgâh üstü duvarın bordürlü seramikleri, mutfak bataryası, set üstü ocağı ve davlumbazı, fırını, iç elektrik tesisat ve armatürleri, kalorifer tesisatı, klima tesisatı, WC de duvarları çift renkli fayans, Hilton lavabo, gömme bataryalı asma klozet, vitrfiye malzemeleri yapılmış durumda oldukları gözlemlenmiştir. 1.kata çıkış merdivenleri betonarme üzeri mermer kaplamalıdır. Bu katta biri ebeveyn banyolu olmak üzere 3 oda ve müşterek banyo bulunmaktadır. Antre zemini mermer, Banyo ve balkon zeminleri seramik, diğer bölüm zeminleri laminat kaplamalıdır. İç kapılar masif kapı, iç duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, odaların bir cephe duvarları duvar kağıdı kaplamalıdır. Duvar dipleri yine asma tavanlı olup, elektrik armatürleri ve kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Banyolar ise alt kattaki gibi olup ayrıca her iki banyoda da duşkabini bulunmaktadır. Halen boş ve kullanılmamakla birlikte mevcut hali ile kullanıma hazır vaziyettedir. Deniz manzarası bulunmamak, havuz manzarası bulunmaktadır. Taşınmaz her türlü alt ve üst yapı imkanlarından faydalanır durumdadır. Toplu taşıma araçlarının geçtiği Süleyman Demirel Bulvarına 800 m mesafededir. Denize 750 m, kent merkezine ise 4 km mesafededir. Toplan brüt kullanım alanı yaklaşık 140,00 m2 dir. Çevresinde kendisi ile benzer nitelikte dubleks mesken niteliğinde taşınmazlar ile birlikte yeni yapılaşmaya açık boş araziler ve devam etmekte olan inşaat faaliyetleri bulunmaktadır.

Adresi : Valley Villas 1 Sitesi No:7 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 5.904,39 m2

Arsa Payı : 1/18

İmar Durumu : Ayrık Nizam 2 Kat TAKS:0,20 KAKS:0,40 Konut imarı

Kıymeti : 500.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR