LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Lapseki/Çataltepe köyünde köy evi mahkemeden satılıktır

LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041257
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : ÇATALTEPE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9
Muhammen Bedeli
:
149,800 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili, Lapseki ilçesi, Çataltepe Köyü, Köy içi mevkii, 626 parselde kayıtlı858,00 m2 miktarında Avlulu Kargir Ev ve Dam vasfında taşınmaz olup, iki katlı mesken yapısı, zemin kat bodrum depo taş yığma, 1.katı harman tuğlasından 2 oda hol şeklinde yığma tarzda inşa edilmiş olup, uzun zamandır kullanılmadığı, kapı ve pencere doğramalarının hasarlı, harap görünümde ve bakımszı olduğu, uzun zamandır terk edilmiş boş olduğu, arka bahçenin bakımsız olduğu, ahır ve saman depoları tarzında birket yığma tarzda inşa edilmiş basıt yapıların olduğu, kısmen hasarlı olduğu, bu şekli ile yapıların tamir ve onrımı gerektiği, meskenin faydalı kullanım alanı 50x2=100,00 m2 olduğu, ahırların toplam faydalı alanı 120,00m2 'dir.
Adresi : Çataltepe Köyü Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 858 m2
İmar Durumu : Çataltepe Köyü Köy Yerleşik Alanı ve civarı sınırları içinde 1/100.000 ölçekli Balıkesir-Çanakkale Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında "Kırsal Yerleşik Alanlar" gösteriminde kaldığı bildirilmiş olup ayrıntılı imar durumu dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 149.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun Ek 1.inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR