LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lapseki, Cumhuriyet Mahallesi'nde apartman dairesi icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005093
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / LAPSEKİ
Oda Sayısı : 2+1
: 106
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/159 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
127,014 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Lapseki Adliyesi Lapseki İcra Müdürlüğü odası LAPSEKİ/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2018/159 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 205 Ada, 14 Parsel, Cumhuriyet Mahalle, Çardak Yolu Mevkii , Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm Parsel üzerinde bahçeli nizam ,dört katlı ,her katında bir daire bulunan apartman yapısı bulunmaktadır.Taşınmaz ilçe merkezinin Kuzey Yönünde çardak istikametinde , bahçelievler mevkiinde ,şehir imar planında imar uygulaması gören Kumru Sokak ve karayolu cepheli ,alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Köşe parsel konumunda olup taşınmaz üzerindeki onaylı projesine göre inşa edilen yapıya kumru sokak cepheli yan bahçe kapısından girilmektedir.Yapı dört katlı betonarme tarzda inşa edilmiştir.Satışa konu zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken daire 2 oda ,salon,mutfak,wc-banyo şeklinde planlı olarak inşa edilmiş,20-25 yıllık bir yapıdır.içi dışı sıvalı dış cephe boyasız,ıslak zeminler seramik kaplıdır.İç kapılar ve pencereler ahşap doğramadır.Sobalı ısınmalıdır.Arka cephede ve ön bahçeye çıkışı olan balkonu vardır.Halihazırda maliki tarafından kullanılır durumdadır.faydalı kullanım alanı 106 m2dir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi , 205 Ada 14 Parsel 1 nolu bağımsız bölüm Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 316,76 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 3.Derece Arkeolojik Sit alanında kalmaktadır.İmar durumu dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 127.014,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Tapu kaydı dosyada mevcuttur.Yönetim Planı AT 2565 Sayılı Kanunun 28.Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.3.Derece Arkeolojik sit alanıdır. 06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.AT 3402 Sayılı kanunun ek 1inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lapseki Adliyesi Lapseki İcra Müdürlüğü odası LAPSEKİ/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Kdv oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınması gerektiğine karar verilmesi halinde aradaki fark ve buna ilişkin cezaları ihale alıcısına aittir.Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR