LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Lapseki/Dumanlı Köyünde kargir ev, ahır ve bahçesi mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041656
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : DUMANLI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

LAPSEKİ 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19 satış
Muhammen Bedeli
:
69,842 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili, Lapseki ilçesi, Dumanlı Köyü, Köyiçi mevkii,132 ada 2 parselde kayıtlı 761,65 m2 miktarında Tek Katlı Kargir Ev, Ahır ve Bahçesi vasfında taşınmaz olup, kuzey yönden köyiçi yoluna cephelidir, mesken yığma tarzda inşa edilmiş olup, 4 oda 2 mutfak, 2 hol, 2 banyodan oluşmaktadır. fiili durumda iki ayrı girişi bulunmaktadır, 110 m2'dir, çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplı olup, pencereleri ahşaptır ve bakımsız durumdadır. Ahır yapısı 90m2'dir, yığma tuğla olarak inşa edilmiş olup, dış sıvası bulunmamaktadır. çatısı saç kaplamadır. depo yapısı basit nitelikte olup, kısmen tuğla duvar, kısmen ahşap direkler üzerine oturtulmuştur.
Adresi : Dumanlı Köyü Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 761,65 m2
İmar Durumu : Dumanlı Köyü Köy yerleşik alanı ve civarı sınırları içinde, 1/100.000 ölçekli Balıkesir-Çanakkale Planlama Bölgesi Çevre düzeni planında "Kırsal Yerleşik Alanlar" gösterimnde kaldığı bildirilmiş olup, ayrıntılı imar durumu dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 69.842,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili, Lapseki ilçesi, Dumanlı Köyü, Eskiköyyeri mevkii, 110 ada 15 parselde kayıtlı 1.285,69 m2 miktarında tarla vasfında taşınmaz olup, kumlu-tınlı toprak yapısındadır, kuzey doğusunda meşe ağaçlarının bulunduğu, geri kalan kısmı boştur. taşınmazın yola cephesi yoktur,
Adresi : Dumanlı Köyü Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 1.285,69 m2
İmar Durumu : "Tarım alanı" ve "Orman Alanı" gösteriminde kaldığı, tapu kadastro veya tapulama haritasında bulunan ve kamu eline geçmiş bir yola cephesi bulunmadığından ilgi parsele inşaat yapılması uygun olmadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 7.071,30 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR