LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lapseki/Gazisüleymanpaşa'da daire icradan satılıktır (Hisse satışı)

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937232
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MAH. / LAPSEKİ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

LAPSEKİ 30.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/260 ESAS
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Lapseki Adliyesi , Lapseki İcra Müdürlüğü odası , LAPSEKİ/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ İCRA DAİRESİ
2018/260 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 73 Ada, 37 Parsel, Gazisüleymanpaşa Mahalle, Yeniceköy Mevkii, 3.kat 5 nolu bağımsız bölüm Taşınmaz parsel üzerinde bitişik nizam beş katlı zemin katında iki bölüm depo ve her katında bir daire bulunacak şekilde inşa edilmiş apartman olduğu tespit edilmiştir.Yapının bulunduğu parsel ilçe merkezine çok yakın,Yeniceköy caddesi olarak bilinen cadde üzerinde ara parsel konumunda bir yerdedir.Tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmaz üzerindeki apartmana cadde üzerindeki giriş kapıdan girilmektedir.Yapı beş katlı betonarme tarzda,her katında bir daire şeklinde inşa edilmiştir.Tespite konu daire zemin üstü 3.normal katta yola ve arka bahçeye cephelidir.Satışa konu olan 3.kat 5 nolu bağımsız bölüm daire 2 oda , salon,mutfak,banyo,wc,balkon şeklinde planlı olarak inşa edilmiş,20-25 yıllık bir yapıdır.İçi dışı sıvalı ,boyalı,ıslak zeminler seramik,odalar laminant parke kaplıdır.Giriş ve iç kapılar ahşap,pencereler pvc doğramadır sobalı ısınmalı ,asansör yoktur.Halihazırda kullanılır durumdadır.Faydalı kullanım alanı 80 m2 dir.Taşınmazın 1/2 hissesi borçluya aittir.
Adresi : Gazisüleymanpaşa Mahalle 73 Ada, 37 Parsel Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 105,07 m2
Arsa Payı : 2/10
Hissesi : 1/2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.Belediye sorumluluk alanı sınırları içerisinde 3.derece arkeolojik Sit Alanında kalmakta olup,İmar durumu 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planına göre (B-5) Bitişik 5 kat ticaret+ konut alanı olarak gözükmektedir.
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Tapu kaydı dosyada mevcuttur. Yönetim Planı , 06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır.(3.derece arkeolojik sit alanıdır.) At korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır.At 2565 sayılı kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.At 3402 sayılı kanunun ek1inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lapseki Adliyesi , Lapseki İcra Müdürlüğü odası , LAPSEKİ/ÇANAKKALE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Kdv oranında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınması gerektiğine karar verilmesi halinde aradaki fark ve buna ilişkin faiz ve cezalar ihale alıcısına aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/260 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR