LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lapseki, Umurbey'de 'avlulu ahşap ev' tapulu yapı icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00998332
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : UMURBEY KÖYÜ / UMURBEY
: 152
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 19.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/191 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
211,888 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Lapseki Adliyesi Lapseki İcra Müdürlüğü Odası LAPSEKİ/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2018/191 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 122 Ada, 25 Parsel, Umurbey Mahalle/Köy, Hüdavendigar Mh. Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında Avlulu ahşap ev , taşınmaz üzerinde 3 katlı terkedilmiş durumda natamam bir yapı bulunmaktadır.Üç katlı betonarme yapının girişinde depo olarak planlanmış kaba inşaat halinde bir yer ile üst kata çıkan merdiven bulunmaktadır.Birinci katta mutfak,salon iki oda ve yine dairenin içinden çıkılan merdiven ile ulaşılan çatı katında iki oda wc-duş bölümleri vardır.Ahşap kapılar ve pvc pencereleri takılmıştır.Islak yüzeyler seramik kaplı oda zeminleri laminant parke kaplıdır.Elektrik,su bağlantıları mevcut merkezi kalorifer ısınmalıdır.Faydalı kullanım alanı 60+60+30=150 m2dir.Yapı boş,terkedilmiş harap durumdadır.Arka bahçesi mevcut ancak düzenlemesi yoktur.Taşınmaz konum olarak ilçe merkezine oldukça uzak 15 km,Umurbey Belde merkezine çok yakın 300 mt, uzaktan deniz görür,imar yoluna cephelidir.Civarında ve bitişiğinde emsal yapılaşmalar vardır.
Adresi : Hüdavendigar Mah.Dernek Sok.No:25 Umurbey Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 152,36 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde bitişik nizam üç kat , imarlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 211.888,00 TL
KDV Oranı : %8 ( İhalenin 31/12/2019 tarihine kadar kesinleşmesi halinde KDV oranı %8 , 31/12/2019 tarihinden itibaren sonra kesinleşmesi halinde KDV %18 olarak tahsil edilecektir.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Tapu kaydı dosyada mevcuttur.2565 sayılı kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılmaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lapseki Adliyesi Lapseki İcra Müdürlüğü Odası LAPSEKİ/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Kdv oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınması gerektiğine karar verilmesi halinde aradaki fark ve buna ilişkin cezaları ihale alıcısına aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/191 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR