MENGEN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık prefabrik ev ve arsası

MENGEN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00851203
Şehir : Bolu / Mengen
: 3291
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY GÜNDEM 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
137764 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mengen Adliyesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MENGEN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bolu İl, Mengen İlçe, 116 Ada, 3 Parsel, BANAZ Mahalle/Köy, açma Mevkii, köy yerleşim alanı içerisinde, üzerinde beton temel üzerine prefabrik olarak inşa edilmiş tek katlı, evin pencere doğramaları PVC,oda zeminleri laminat parke,sıvalı ve boyalı, çatı örtüsü olarak saç levha kullanılmış,evin taban alanının takriben 115,00 m2 olan, evin ön kısmında takriben 15,00 m2 alanında beton zemin üzerinin çatı ile kapatılan teras, ile tuğla ile yığma olarak yapılmış tek katlı odunluk, odunluğun taban alanı takiben 16,70 m2, evin kuzey ve doğu tarafında sınır teşkil edecek çekilde çoğunun ekonomik değeri olmayan kiraz, yabani erik ve meşe ağaçları bulunan,evden kalan yaklaşık 150 m2 alanda sebze tarımının yapıldığı,taşınmazın kalan kısmında yonca ekili olduğu

Adresi :
Yüzölçümü : 3.291 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 137.764,23 TL
KDV Oranı :
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 17/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mengen Adliyesi Duruşma Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR