KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık 72 m2 daire

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00760302
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : IŞIKLAR MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 28.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2018 11:30
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 -YENİ MEZAT SALONU KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA

SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2018/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Işık Mah. 1873 Ada, 69 Parsel, 2. kat 6Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; Güney ve doğu cepheli, yaklaşık brüt 84,00 m2, net 72,00 m2 alanlı ve antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve lavabo ile 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı, iç kapılar ve pencereler ahşap, giriş kapısı vernikli, diğer kapı ve pencereler boyalıdır. Kuru alanlar tahta, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Balkonlar mozaik kaplama ve demir doğrama korkulukludur.Duvar yüzeyleri sıva üzeri plastik boyalı, tavanlar kartonpiyer yapılıdır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır, arası fayans kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar, lavabo ve wc duvarları kısmen seramik kaplıdır. Banyoda klozet bulunmaktadır. Mesken sobalıdır.Elektrik ve su tesisatları vardır.

Adresi : Bedir Mahallesi Sarıer Caddesi Koyuncu Apt No:20/6 Selçuklu/KONYA

Yüzölçümü : 72 m2

Arsa Payı : 2/18

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz, planda “5 kat ayrık mesken sahası” na isabet etmektedir. İmar parselidir.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 18/04/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 14/05/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 -YENİ MEZAT SALONU KARATAY KONYA

-------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR