GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık kerpiç ev

GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00851910
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : ÜZÜMLÜ MAH. / GERMENCİK
: 465
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF 14.08.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
83,090 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2018 13:35
İkinci Satış Günü
:
06.11.2018 13:35
Satış Yeri
:
Germencik Belediyesi Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GERMENCİK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili , Germencik ilçesi, Üzümlü mahallesi, 111 ada, 140 parselde kayıtlı 465,98 m² alanlıve kerpiç ev vasıflı taşınmaz üzerinde 60m² taban alanına sahip, yığma yarı kargir yapı tarzında, 2 katlı, alt katında 2 oda, üst katında 2 oda olmak üzere toplam 4 odadan oluşan, betonarme tabliyesiz,halen metruk halde bina mevcuttur. Binanın alt katının zemin döşemeleri deforme olmuş, üst katın zemin döşemesi ahşap rabıtadır. Kat arası ve üst kat tavanı ahşap tabliyedir. Doğramalar ahşap malzemeden yapılmıştır. Yapıda yaşa ve görünüme göre % 60 yıpranma tespit edilmiş olup, aynı oranda amortismana tabidir. Çatı örtüsü Marsilya kiremiti kaplıdır. Halen elektrik ve su bağlantısı yoktur. Belediye altyapı hizmetlerinden yararlanabilecek durumdadır. Toplu taşıma imkanlarına haiz olup, ulaşım sorunu yoktur. İç sıvaları kısmen yapılı, badanalıdır. Dışı sıvasız ve boyasızdır. 4 Mayıs 2017 tarih 30056 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yapı yaklaşık maliyet cetveline göre 2. Sınıf B grubu yapı sınıfında olup değerleme hesabı buna göre yapılmıştır. 465,98 m2 yüzölçümün tamamı satılacaktır.
İmar Durumu :Köy yerleşik alanı içerisinde kaldığından Emsal=0,50 yi geçilmemesi kaydıyla ,maksimum konut alanı 300m² olmak üzere,h Max= 6,50 m yapılaşma şartlarına tabidir.
Kıymeti : 83.090,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2018 günü 13:35 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 06/11/2018 günü 13:35 - 13:40 arası
Satış Yeri : Germencik Belediyesi Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2018

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR