MANİSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Şehzadeler'de 3+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047305
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : ŞEHİTLER MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/159 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 15:30
Satış Yeri
:
MANİSA ADLİYESİ ZEMİN KAT 168 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 2. İCRA DAİRESİ
2018/159 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZINÖzellikleri : Manisa İli, Şehzadeler İlçesi, Şehitler Mahallesi, 1951 ada 7 parselde kayıtlı bulunan, 135 m² alanlı arsa üzerinde konumlu, betonarme tarzda inşa edilmiş olan yapının 5. Katında yer alan 5 nolu mesken vasıflı bağımsız bölümdür. Bina dış cephesinin akrilik dış cephe boyalı, giriş kapısının camlı demir mamul, bina içerisinde, kat holleri karo döşeme, merdivenler mozaik beton, merdiven korkuluğunun demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. ADRES BİLGİSİ Taşınmaz, Şehit Mahallesi, Şehitler Sokak, 58/5 Şehzadeler/Manisa adresinde konumludur. Mahisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yaklaşık 50 metre, Akşemsettin İlkokuluna yaklaşık 100 metre mesafede yer almaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ Taşınmaz 5. Normal katta yer alan 5. Nolu mesken vasıflı bağımsız bölümdür. 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, ve 2 balkon hacimlerinden meydana gelmekte olup, brüt yaklaşık 100 m², net yaklaşık 87 m² alana sahiptir. Kuru hacimlerde zeminler seramik, duvarlar plastik boyalı, tavanlar kartonpiyer uygulamalı ve plastik boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler seramik, duvarlar tavana kadar fayans, tavan plastik boyalıdır. Mutfak hacminde granit mutfak tezgahı ve ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap kapıdır.
İMAR DURUMU Bitişik nizam 7 kat yapılaşma koşuluyla ticaret+konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : MANİSA ADLİYESİ ZEMİN KAT 168 NOLU SATIŞ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR