MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Artuklu'da 4+1 160 m² daire icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01006304
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 31.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/463 ESAS
Muhammen Bedeli
:
114,480 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ

2019/463 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1216 Ada, 2 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, HELLO DERESİ Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Mardin ili Artuklu İlçesi 13 mart mahallesi Yusufoğlu sitesi A blok apartmanı B blok 2. kat 6 nolu bağımsız bölüm adresli taşınmazın Yakınında alışveriş merkezleri-parklar-resmi kurumlar ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolay merkezi yerdedir. Projede yapılan inceleme neticesinde taşınmaz 160m²alana sahiptir.
Konu taşınmaz 1 Salon, 4 Oda, Mutfak, Hol, 2 Banyo + WC bölümü ile, 1 adet balkonu vardır.Dava konusu taşınmazın zeminleri seramik, duvarları saten boyalı, tavanları asma tavanlıolduğu görüldü. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Mardin İli Artuklu İlçesi 13 Mart Mahallesi Yusufoğlu Sitesi A Blok Apartmanı B Blok 2. Kat No 13
Yüzölçümü : 6.860,76 m2
Arsa Payı : 18/2100
İmar Durumu : Değerleme konusu taşınmaz blok nizam, 10 kat müsaadeli, konut alanlı kat yüksekliği 3,2m olan yapı tarzının betonarme olduğu imar lejantına sahip olup üzerinde apartman inşa edilmiştir.
Kıymeti : 114.480,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/463 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR