MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101163
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : CAMİ ŞERİF MAH. / CAMİİŞERİF
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEY 13.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/276 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/276 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:Mersin İl, Akdeniz İlçe, 146 Ada, 1 Parsel, CAMİŞERİF Mahalle/Köy, -- Mevkii, 5.kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın Mersin Belediyesince verilen, 27.09.1973 tarih ve6/65 sayılı İnşaat Ruhsatına göre,tekblok olarak, B+Z+7 kat üzerine betonarme karkas olarak inşa edilmiş olduğu bilgisi edinilmiş, konumuz meskenin, 05.01.1976 tarih, 1/3 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesinin bulunduğu öğrenilmiştir.Mahallinde Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, blok ve bağımsız bölümün yerinin vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Akdeniz Tapu müdürlüğünde bulunan kat irtifakına esas mimarı projesine göre, değerlemeye konu taşınmazın yer aldığı, ana taşınmaz, bodrum katta, 2 adet depo,kapıcı dairesi, kalorifer dairesi, zemin katta, 4 adet dükkan, normal katlarda 6 katta her katta 2 daire, 7. katta tek daire olmak üzere, 13 daire, toplamda da 19 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.İş merkezinin girişi, doğu cepheden verilmiş olup, giriş kapısı alüminyum doğrama cam kapı, giriş zemin ve yan duvarlar yarıya kadar mermer kaplı, merdivenler, mozaik, kat holleri seramik kaplıdır. Asansör bulunmaktadır. Binanın dışı sıvalı akrilik boyalıdır.Konumuz büro, 5. katta, asansörden çıkışta sağda yer alan, 9 nolu güney-doğu meskendir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı, pencereler pvc doğrama,oda zeminleri laminat parke, antre ve ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavanlar alçı dekorlu, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Onaylı projesine göre, 2 oda+salon+mutfak+banyo+wc-lavabo+antre-hol ve 2 adet balkondan oluşan dairenin,yerinde yapılan incelemede, mutfağın iptal edildiği, balkonların kapatılarak odalara dahil edildiği, bölme duvarların bir kısmının tamamen kaldırıldığı, kısmen de cam bölme şekline dönüştürüldüğü, 2 oda+açık ofis+banyo-wc-lavabo şeklinde kullanılmakta olduğu görülmüştür. Dairenin net kullanım alanı yaklaşık, 81,50 m2 dir. Halen büro olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Camişerif Mah. 5240 Sok. Başman İşh. No:1 K:5 D:9 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 81,50 m2

Arsa Payı : 120/2088

İmar Durumu :B-5/bitişik nizam 5 kata imarlı ticari ve konut alanı
Kıymeti : 140.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü: 05/02/2020 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR