ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Bozyazı'da 120 m² tripleks ev icradan satılıktır (çoklu satış)

ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115919
Şehir : Mersin / Bozyazı
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/123 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Anamur belediyesi Meclis salonu .Anamur -Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANAMUR İCRA DAİRESİ
2019/123 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili ,Bozyazı ilçesi, Akdeniz mah. Bozot mevkii 107 ada 24 parsel sayılı 18.Blok 2 BB nolu 1/94 arsa pallı Dubleks mesken niteliğinde taşınmaz. .Taşınmaz Tekmen ,Akdeniz mah. Bozot mevkiinde 107 ada 24 parsel üzerinde Caretta Sitesi adında tripleks meskenlerin olduğu yazlık bir sitede bulunmaktadır.Parselin çevresi yazlık konutlar ile yapılaşmıştır. Alış veriş merkezlerine ,şehir merkezine ve sosyal tesislere uzaktır. Belediyenin tam alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel Antalya-Mersin karayolunun güneyinde yer almakta olup sahile 50 m uzaklıktadır. Parsel üzerinde betonerme karkas sistemde inşa edilmiş sitede her blokta ikişer adet tripleks mesken bulunmaktadır. kıymet takdirine konu 2 numaralı mesken ise bloğun kuzeyinde yer alan doğu;batı ve kuzey cepheli bağımsız bölümdür. Keşif sırasında bilirkişilerce içine girilemediğinden iç özelliklerinin tesbiti yapılamamış olup, Bağımsız bölümün giriş kapısı ahşap ,pencere ve doğramaları PVC dir. Dış cephesi sıvalıdır. 18. blok 2. numaralı bağımsız bölüm kat irtifakına esas mimari projesine göre brü 120 m2 yüzölçümündedir. Mimari projesine göre zemin kat açık mutfaklı salon, ile WC den, birinci kat iki oda bir banyo ile bir balkondan. ,ikinci kat, Bir oda ile iki balkonan müteşekkildir. Bağımsız bölümün denize kısmen cephesi vardır. Sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Adresi : Caretta Sitesi Tekmen Bozot mah. Bozyazı -Mersin
Yüzölçümü : 7945,06

Arsa Payı :1/94
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bozyazı İmar ve Şehircilik müd. ce düzenlenen yazıda 1/1000 ölçekli uygulama imar planında parselin konut alanı kapsamında kaldığı, yapılaşma koşullarının E: 0,90 Hmax. 9.50 olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yer aldığı gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Anamur belediyesi Meclis salonu .Anamur -Mersin
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili ,Bozyazı ilçesi , Tekmen /Akdeniz mah. Bozot mevkii 107 ada 24 parsel sayılı 20.Blok 1 numaralı 1/94 arsa paylı dubleks mesken. Taşınmaz yola cepheli olup şehir merkezine , alışveriş bölgesine uzak sahile yakın konumdadır .Belediyenin tam alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde Caretta Sitesi isminde tripleks meskenlerin olduğu yazlık bir sitede bulunmaktadır.Parselin çevresi yazlık konutlar ile yapılaşmıştır. Alış veriş merkezlerine ,şehir merkezine ve sosyal tesislere uzaktır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel Antalya-Mersin karayolunun güneyinde yer almakta olup sahile 50 m uzaklıktadır. Parsel üzerinde betonerme karkas sistemde inşa edilmiş sitede her blokta ikişer adet tripleks mesken bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu 1 nolu mesken ise bloğun güneyinde yer alan doğu, batı ve güney cepheli bağımsız bölümdür. . Keşif sırasında bilirkişilerce dairenin içine girilemediğinden iç özelliklerinin tesbiti yapılamamış olup, Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapı, dış doğramaları PVC dir. Zemin katın dış cephesi seramik kaplamadır. Birinci kat balkonları PVC doğrama ile kapatılarak odalara dahil edilmiştir. Tüm pencerelerer panjurdur. Bağımsız bölümün tadilat gördüğü anlaşılmaktadır. 20 blok 1 numaralı bağımsız bölüm kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 120 m2 yüzölçümündedir. Mimari projesine göre zemin kat açık mutfaklı salon, ile WC den, birinci kat iki oda bir banyo ile bir balkondan. ,ikinci kat, Bir oda ile iki balkonan müteşekkildir. Bağımszız bölümün kısmen denize cephesi vardır. Sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Adresi : Caretta Sitesi Tekmen Bozot mah. Bozyazı -Mersin
Yüzölçümü : 7945,06

Arsa Payı :1/94
İmar Durumu : inşaat tarzı Bozyazı İmar ve Şehircilik müd. ce düzenlenen yazıda 1/1000 ölçekli uygulama imar planında parselin konut alanı kapsabında kaldığı, yapılaşma koşullarının E: 0,90 Hmax. 9.50 olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : : Anamur belediyesi Meclis salonu .Anamur -Mersin
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Anamur Belediyesi Meclis salonu. Anamur -Mersin -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR