MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Mezitli'de 100 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186880
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : TECE MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN İMECE 09.07.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mersin 1. Sulh Hukuk MahkemesiDuruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili, Mezitli ilçesi,Tece mahallesi,Karaçukur mevkii, 368 Ada1 Parseldekain A B C D E F Bloklu Meskenli Kargir Apartman Nitelikli C Blok Yedinci Kat14 Nolu Bağımsız Bölümdür. Taşınmazın bulunduğu site yüzme havuzlu takriben denize 800 metre mesafede her katta 2 adet daire inşa edilmiş apartman asansörlü olup , apartmanda oturanların beyanına göre çoğunlukla arızalı olduğu ifade edilmiştir. Merdiven mermer kaplamadır.Bağımsız bölüm Doğu-Batıve Kuzey olmak üzere 3 cepheli , 3 oda 1 salon , mutfak ve müştemilat ve 1 balkonu doğu kuzey yönünde ve 1 balkonu batı yönünde olmak üzere 2 balkonu ile zemini seramik ,banyo ve tuvalet yerler ve duvarları seramik kaplı, diğer duvarlar plastik boyalıdır. Tece İlköğretim okuluna ve D-400 kara yoluna yürüme mesafesindedir. Belediyenin tümalt yapı hizmetlerinden faydalınır, ulaşım toplu taşıma araçlar ile sağlanabildiği gibi hususi araçlar ile de yapılabilmektedir.Taşınmaz bu haliyle satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Deniz Mah.GazipaşaCad. Malabadi SitesiC Blok Kat:7 No:14 TeceMezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 100,00 m2
Arsa Payı : 4/384
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planındakonut alanıolarak işaretlendiği inşaat yoğunluğunun ise E=1,60 olduğubelirtilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mersin 1. Sulh Hukuk MahkemesiDuruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR