MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118598
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 2+1
: 108
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN 23.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9929 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2019/9929 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Mersin İli, Mezitli İlçesi,Mezitli Mahallesi , 2730 Parsel, 4.Kat 16 nolu Bağımsız Bölüm. İMAR DURUMU :Taşınmazın bulunduğu Mezitli Mahallesi, 2730 no.lu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Meskün Konut Alanı olup, Kat adedi belirtilmemiş olduğu görülmüştür.

TAŞINMAZIN ADRESİ:Taşınmaz Viranşehir Mahallesi, 34314 Sokak,Çamdere Apartmanı, Kat:4, Daire no:16 Mezitli/MERSİN adresindedir. BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE; TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz Akdeniz Sahil bandı ile Cengiz Topel Caddesi arasında konut ağırlıklı apartmanlarım bulunduğu bölgede, Akdeniz sahil bandına 100m, Cengiz Topel Caddesine 450m mesafededir. Taşınmaz kuzeyi 34314 Sokağa cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili parsel üzerinde, 3. Sınıf B yapı grubunda, B.arme karkas türde, Zemin kat dahil 5 katlı olarak, her normal katı 4 daireli inşa edilmiş apartmanın 4.katında(son kat) doğu- kuzey cepheli,3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan ibaret mesken olarak kullanılan, kat irtifak projesinde Brüt 117,00 m2, Net 108,17 m2 büyüklüğünde apartman dairesidir.Meskenin ilk yapımı sonrası güncel yapı malzemeleri ile yenilenmiş olduğu, 3 odanın 2 oda haline getirildiği anlaşılan meskenin giriş kapısı fabrikasyon çelik panel kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri ve balkon kapıları pvc doğrama, tavanları ve duvarları alçı sıvalı ve plastik boya ile boyalı, zeminleri lamine parke ve seramik kaplı,ıslak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kaplı, tavanları pvc. lambri kaplı, yenilenmiş olan mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, elektrik ve su tesisatı, banyoda duşakabin mevcut ve kullanılır durumdadır. Taşınmazın bulunduğu Apartmanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi kaleterasit muadili hazır sıva kaplı, giriş kapısı demir doğrama, giriş ve merdiven mahallinde duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, zemini seramik ve paledyen döşeme kaplı, demir korkuluklu merdiven basamakları paledyen hazır merdiven basamağı kaplıdır.Yapım yılı, kullanım ve görünüm itibarıyla taşınmazda ve bulunduğu apartman ortak alanlarında % 25 yıpranma bulunmaktadır.Taşınmaz Hipermarkete, alışveriş merkezine, Sağlık ocağına, semt pazarına, ilk ve orta öğretim yapılarına, parka/dinlenme mekanlarına, Akdeniz sahil bandına yakın mesafededir.
Yüzölçümü : 780,00 m2 , Arsa Payı : 24/640, Kıymeti : 170.000,00 TL,KDV Oranı : %1,
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:25 - 14:35 arası,

2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:25 - 14:35 arası,
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127 md. göresatış ilanınıntebliği ; alacaklı, borçluya, haciz alacaklılarına, hissedarların adresleri tapuda kayıtlı olan/olmayan( mübreztapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde satış ilanının tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9929 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR