MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061440
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/296 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi, Zemin Kat, Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/296 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mah., 9561 Ada, 3 Parsel, 8.Kat, 15 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır.Taşınmazın, Toroslar Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden;ana taşınmazın,Toroslar Belediyesince verilen, 31.12.2014 tarih, 1/721-416 sayılı Yapı Ruhsatına göre, tek blok olarak, B+ Z+Asma Kat+11 Kat üzerine betonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Açık ve kapalı otopark alanı ile açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Binanın dışı dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Doğalgaz hattı çekili, çift asansörlüdür. Onaylı projesine göre, ana taşınmaz;bodrum katta, garaj, sığınak, dükkan eklentileri olan 2 adet depo,zemin katta, 2 adet dükkan, bina giriş holü, asma katta 2 adet dükkan eklentisi asma katlar, normal katlarda her katta 2 daireden, 11 katta, 22 daire bulunmakta,toplam olarak ta, 24 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.Blok giriş kapısı şifreli fotoselli cam kapı, giriş zeminleri granit seramik kaplı, duvar ve tavanlar dekorasyonlu, merdiven basamakları mermer, kat holleri granit seramik , korkuluklar alüminyum imalattır. Merdiven kovası alçı sıvalı saten boyalıdır.Çift asansörlü doğalgaz hattı çekilidir. Değerlemeye konu daire 8. katta asansörden çıkışta, sağ kol üzerinde kalan, güney-kuzey-doğu cepheli 15 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar lake kapı, pencereler renkli pvc doğramadır. Balkonlar alüminyum-cam korkulukludur. Fransız balkon uygulaması yapılmıştır. Antre, mutfak, balkon zeminleri mermer seramik,ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik, oda zeminleri parke kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalı kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulamaları yapılmıştır. Mutfak tezgahı suni mermer, dolaplar, lake kapaklıdır. Doğalgaz hattı kapıya kadar çekili petekler takılıdır.Daire; 3 oda+ Salon+ Oturma Odası-Mutfak + Banyo+ wc-lavabo+antre-hol+ ebeveyn banyosu+ebeveyn giyinme odası ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Dairenin brüt kullanım alanı yaklaşık,226 m2 olup,balkonlar dahil net kullanım alanı da yaklaşık, 150 m2 dir. Halen boş durumdadır.

Adresi : Portakal Mahallesi, 80072 Sokak, Eke Yapı Sitesi, No:1, Kat:8, Daire:15 Toroslar / Mersin
Arsa Yüzölçümü : 4.759,00 m2 ,
Arsa Payı : 145342/4759000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=1.25 yoğunluklu ticari ve konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti: 550.000,00 TL ,
KDV Oranı : %8 (Kesinleşme Tarihindeki güncel KDV Oranı dikkate alınacaktır.) Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü: 02/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası,

2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi, Zemin Kat, Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/296 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR