MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068848
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 18.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/237 ESAS
Muhammen Bedeli
:
197,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/237 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi ,Bahçe Mahallesi, 1162 Ada, 1 Parsel, C Blok 4.kat 29 nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın İmar Durumu:Taşınmaz, Yenişehir Belediyesi sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında kısmen 5 kata, kısmen de 8 kata imarlı meskun olarak işaretlidir.Taşınmazın Adresi: Gazi Mahallesi 1314 Sk. Güney Yerleşim Sitesi C Blok No:18,K:4, D:29-Yenişehir/Mersin adresindedir. Mersin 3.İcra Hukuk Mahkemesi Bilirkişi raporuna göre: Taşınmaz, GMK Bulvarının güney tarafında Adnan Menderes Bulvarının arasında olup, denize yakın konumdadır. Muğdat Caminin doğusunda, Mersin Gıda Laboratuvarı, Mersin Tarım Müdürlüğü ve Yenişehir Müftülüğüne, Mersin Arkeloji ve Deniz Müzelerine yakın konumdadır.Apartman girişi doğu cephesinden 1314 sokak üzerindeki giriştendir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşım kolaydır. Ana Taşınmaz üzerinde A-B-C-D-E-F blok şeklinde Z+4 katlı, BA karkas bina olarak projelendirilmiştir. Sitenin çevresi ihata duvarı yapılıdır.Açık otopark mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu C Blok zemin katında giriş holü dükkanlar mevcuttur.Zemin katta 12 adet dükkan, normal katlarda her katta 5 daire olmak üzere 20 adet daire, toplamda 32 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bloğun giriş kapısı ferforje demir kapıdır. Binanın merdiven duvarları yarıya kadar mermer kaplama,giriş kısmı döşemesi ve sahanlıklar karo kaplama, merdiven korkulukları demir profil doğrama, merdiven kovası sıvalı ve boyalıdır. Doğalgaz hattı çekilidir. Bina asansörsüzdür. Taşınmaz C blok 4.kat 29 nolu daire son kat olup, kuzey batı cepheli, 3 oda ,salon,mutfak,WC+banyo,2 balkon ve diğer müştemilatlardan ibarettir.Meskenin duvarları plastik boya, iç kapılar ahşap kapı, pencere doğramaları alüminyum doğrama, tavanlarda kartonpiyer yapılı, odaların zemin döşeme kaplaması parke, ıslak mahaller seramik kaplama, mutfak dolapları mevcut, giriş kapısı çelik panel kapıdır.Halen ikamet edilmektedir.Mesken brüt 107,0m²,net 96,50 m² büyüklüğündedir.Bina yaklaşık 30-35 yıllıktır.Taşınmaz Konut Finansmanı Kredilerinin Teminatı olarak alınan taşınmazlardan olduğundan K.D.V. kanunun 17/4-ş bendi gereğince ihale K.D.V.den tüm ihale alıcıları muaf tutulacaktır.
Yüz ölçümü : 6.211 m2,
Arsa Payı : 1680/337120,
Kıymeti : 197.000,00 TL,
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4-ş Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosya ve Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası,
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası,
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, K.D.V. kanunun 17/4-ş bendi gereğince ihale K.D.V. den muaf tutulacaktır, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 md. göre satış ilanının tebliği ; alacaklı, borçluya, haciz alacaklılarına, hissedarların adresleri tapuda kayıtlı olan /olmayan( mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde satış ilanının tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/237 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR