MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062340
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 08.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/194 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2017/194 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Özellikleri: Mersin İl, Yenişehir İlçe, 846 Ada, 14 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, -- Mevkii, 1. kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mahallinde, Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,blok ve bağımsız bölümün yerinin vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, ana taşınmazın zemin katında 2 dükkan, kapıcı dairesi normal katlarda her katta tek daireden 6 daire, toplam da 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın dış cephesi sıvalı akrilik boyalıdır. Giriş kapısı ferforje demir kapı, giriş holü zeminleri ve merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, korkuluklar demir profil imalattır. Bina asansörlüdür. Merdiven kovansı sıvalı plastik boyalıdır. Değerleme konusu daire birinci katta bulunan güney-doğu-kuzey cepheli dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencere doğramaları pvc doğramadır. Zeminler seramik kaplı, mutfak duvarları ve ıslak hacim duvarları boydan boya seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer, dolaplar mdf dolaptır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır. Duvar ve tavan birleşim yerlerinde alçı dekorasyon işleri yapılmıştır. Daire, 4 oda+1 salon+1 Mutfak+1 banyo+1 Wc+antre-hol+ebeveyn yatak odasında duş+ 2 adet balkondan oluşmaktadır. Net kullanım alanı Yaklaşık; 145,00 m2 dir. Yapı Ruhsatına göre başlanmış, B+Z+6 kat üzerine betonarme karkas olarak inşa edilmiş olduğu anlaşılşmıştır. Her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Hürriyet Mah. 1.Cad. Öztürk Apt.No:60, Kat:1/2 Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 8/58
İmar Durumu : BL ile gösterilen blok düzende 7 kata imarlı konut alanı
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü: 25/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/194 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR