MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069941
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 4+1
: 142
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2488 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/2488 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mah., 137 Ada, 1 Parsel, B blok 2. kat, 4 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde A, B ve C isimli 3 blok bulunmaktadır. A Blok: Bodrum+Zemin+13 Normal Katlı, B Blok: Bodrum+Zemin+12 Normal Katlı, C Blok ise: Bodrum+Zemin+7 Normal Katlıdır. Alacak konusu bağımsız bölümün bulunduğu B Blok, IV. sınıf C yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir (Ruhsat Tarih ve No: 1.ruhsat: 29.12.1995-1/191-137, 2.ruhsat: 04.11.2011-3/52). Alacak konusu taşınmazın bulunduğu bloğun bodrum ve zemin katı boş vaziyette, normal katlarında 2?er bağımsız bölüm meskenden toplam 24 bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Bloğun giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri, merdiven döşemeleri ve normal kat sahanlıkları yer döşemeleri mermer döşeme, ortak alanlar duvar hacimleri alçı sıva üzeri plastik boyalı, merdiven korkulukları krom doğrama olup apartmanda tek asansör bulunmakta, ancak doğalgaz tesisatı yoktur. (Sitenin % 90'ı Suriyeli Sığınmacılar tarafından ikametgah amaçlı kullanılmaktadır.) (Sitedeki yapıların hiçbiri için henüz Genel İskan Müsaadesi alınamamıştır)Değer tespiti yapılacak B Blok, 2. Kat, 4 no.lu bağımsız bölüm MESKEN; Yenişehir Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sağ, merdiven çıkışına göre sol tarafta konumlu, doğu-batı-kuzey cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken projesinde ve yerinde; 4 oda, salon, mutfak, banyo, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları amerikan panel doğrama, pencereleri pvc doğrama, yer döşemeleri seramik, ıslak zeminler yer ve duvar döşeme ve kaplamaları seramik döşeme ve kaplama, tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. (Taşınmazın oda yer döşemeleri parke kaplama iken yerinden sökülmüş vaziyette olduğu, bazı iç kapılarının yerinden sökülmüş olduğu, mutfak dolapların yerinden sökülmüş olduğu, bazı pencere camlarının kırılmış olduğu, aynı şekilde mevcut olan iç kapıların kısmen kırılmış olduğu görülmektedir.) Taşınmaz hali hazırda boş ve kullanılmaz vaziyettedir. Taşınmaz Brüt: 168,65 m², net 142,30 m²hacimlidir.Taşınmazın niteliğinin MESKEN olduğu, ve yapı inşaat sınıfının 2. sınıf olduğu, genel İskanının henüz alınmadığı görüş ve kanaatine varılmıştır.
Adresi : Akkent Mah. 23159 Sk.Ekrenler Sitesi B Blok Kat:2 Daire:4 Yenişehir / Mersin
Arsa Yüzölçümü : 5.565 m2

Arsa Payı : 150/9600
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.50 (E=1.50) inşaat yoğunluklu Konut Alanı olarak düzenlenen alana isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL ,

KDV Oranı:%1 ,

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü: 20/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:00 -10:10
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2488 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR