MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01073880
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 168
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 31.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/150 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2019/150 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 7436 Ada, 1 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, B Blok 1.kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Mersin kent merkezinin/cumhuriyet alanının/tören alanının yaklaşık 4,9km. kuzeybatısında, yenişehir belediyesi limonluk mah. sınırları içinde, ulaşım arterlerinden ismet inönü bul ile 13.cad. kesiştiği kavşağın 300 m güneyindedir. çevre düzenlemesi, açık otoparkı, peyzajı, yüzme havuzu yapılmış, jeneratörlü, 3 bloklu, zemin kata dahil 12 katlı, güney-kuzey-doğu cepheli 4 oda (ebeveyn yatak odası,duş/wc ve giysi odalı) salon, mutfak, banyo/wc, antre, hol, 2 balkon,1 fransız balkon ve yangın çıkış holünden ibaret mesken olarak kullanılan bürüt (ortak alanları dahil) yaklaşık 220 m2, Net (balkonlar/yangın çıkış holü dahil) 168 m2 büyüklüğünde site içi apartman dairesidir. Taşınmaz giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapılar amerikan panel kapı, duvarlar ve ışık bantlı gömme spot aydınlatmalı dekoratif asma tavanları plastik boyalı, zeminleri seramik ve lamine parke kaplı, banyo ve wc.lerde zeminler ve duvarlar seramik kaplı olup, meskenin elektrik-su-kalorifer mevcut ve kulanılır durumda. Taşınmazın bulunduğu B Blok 4.sınıf A yapı grubunda, B. arme karkas türde, çift asansörlü, merkezi kalorifer tesisatlı olarak inşa edilmiş, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, üstü gezilebilen dam teraslı, apartman giriş kapısı fotoselli alüminyum doğrama, giriş mahallinde zemin seramik kaplı dekoratif ışık bantlı/aydınlatmalı tavanları alçı sıvalı plastik bayo ile boyalı, yer yer dekoratif nişli/seramik kaplı duvarları alçı sıvalı plastik boya ile boyalı, zemini ve alüminyum moduler korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplıdır. genel görünümü %5 yıpranmalı, civarı genelde site şeklinde konut türü yapılardan oluşan cadde cephesindeki blokların zemin katları ve 1-2 katlı kısımları işyeri olarak kullanılmakta, sağlık ocağına, semt pazarına, ilköğretim okuluna, hipermarkete, ana ulaşım arterlerine yakın mesafede olup, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yakın civardan geçen toplu taşıma araçları ile ulaşımı sağlanmaktadır.
Adresi : Limonluk Mah 24127 Sok. Tuna Loft 2 Sitesi No:1 K.1 D.No:1 Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 220 m2
Arsa Payı : 210/10645
Kıymeti : 500.000,00 TL
İmar Durumu :E=0,90 (Emsal=0,90) yapılanma şartlı konut alanı
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
KDV Oranı: %8-18 - (K.D.V. İndirimi 31/12/2019 tarihine kadar olduğundan Satışın kesinleşme tarihindeki oran uygulanacaktır.)
1. Satış Günü: 17/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR