MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Savran'da avlulu kargir ev icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070505
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : SAVRAN MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 23.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/725 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
172,598 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2019/725 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Milas ilçesi, Savran Mahallesi, Köyiçi Mevkii. 537 nolu parsel, 1.090,00 m2 büyüklüğünde ve cinsi avlulu Kargir iki ev ve ahır vasfındadır. Satışa konu taşınmaz tapunun cilt:7 sayfa: 639 da kayıtlı olup, hissesi tamdır.İmar Durumu; tespitli Köy Yerleşik Alanı içinde kalmakta, Muğla Büyükşehir Belediyesi Uygulama Imar Planı Bulunmayan Kırsal Nitelikli Yerleşim Alanlarındaki Yapılaşma Hakkındaki Yönergeye göre emsal: 0,50 h: 6,50'dir,ancak emsale esas maksimum yapı inşaat alanı 250m2'yi geçemez.Cinsi zeytinlik olan taşınmazlarda 3573 sayılı Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerin Aşılattırılması Hakkında Kanun Hükümleri geçerlidir.Mahallinde Yapılan Inceleme: Milas ilçesi, Savran Mahallesi, Köyici Mevkii 537 nolu parsel içerisinde kadastro paftasında mevcut olan ve daha sonra yapılan binalar bulunmaktadır. Binalardan; a) Kadastro paftasında bulunan ilave yapılarak büyütülen bina iki katlıdır. Bina yığma inşaat tarzında yapılmış, beden ve bölme duvar ile tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Binanın kapı ve pencereleri demir doğrama, üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsilya kiremittir. Binanın taban alanı 88.00m2, toplam inşaat alanı 176,00 m2 dir.b) Kadastro paftada bulunan eski bina tek katlıdır. Binanın kapı ve pencereleri ahsap doğrama, üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsilya kiremittir. Bina kullanılmamakta ve yıpranmış durumdadır. Binanın beden ve bölme duvarları taş duvardır. Arazinin eğiminden dolayı binanın zemin katı altında bir miktar bodrum kat oluşmuştur. Binanın alanı 70,00 m2 dir.e) Kadastro paftasında bulunmayan bina tek katlıdır. Binanın beden ve bölme duvarlar briket, üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsilya kiremittir. Binanın alanı 94,00 m2 dir. Taşınmaz içinde kadastro paftasında görülen binalardan birisi yıkılmış vaziyettedir.
Kıymeti : 172.598,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı kanunun 22.maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/725 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR