DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir/Derinkuyu'da kargir ev ve müştemilatı icradan satılıktır

DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015245
Şehir : Nevşehir / Derinkuyu
: 189
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 21.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/240 Tal.
Muhammen Bedeli
:
290,596 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kaymakamlık Hizmet Binası Girişi İcra Dairesi Kalemi Derinkuyu/NEVŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DERİNKUYU İCRA DAİRESİ

2018/240 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 412 Ada, 10 Parsel, DEMİRCİ Mahalle, Keşişlik Yolu Mevkii, Taşnmaz kargir ev ve müştemilatı niteliğindedir. Düz bir topoğrafyalıdır. Hali hazırda üzerinde 2 kattan oluşan ev, tek kattan oluşan müştemilatlar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde yığma kargir taşıyıcılı sistemli yaklaşık 189 m² oturum alanlı 2 kattan oluşan ev, yığma kargir taşıyıcılı sistemli yaklaşık 122 m² oturum alanlı tek kattan oluşan müştemilat ve yığma kargir taşıyıcılı sistemli yaklaşık 177 m² oturum alanlı tek katlı 3 bölümden oluşan müştemilat bulunmaktadır. Söz konusu 2 katlı binanın dış cephesi sıvalı boyalı, pencere doğramları ahşap ve PVC, dış kapısı demir doğramadır. Çatı örtüsü ahşap iskelet üzeri kiremit kaplamadır. 2 katlı binanın batısında binaya bitişik durumda bulunan müştemilatın dış cephesi sıvalı ve boyasız, pencere doğramaları ahşap, dış kapısı demir doğramadır. Çatısı dam çatıdır. Parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir.Bahse konu taşınmaz, Derinkuyu Belediyesi imar planı içerisinde kalmakta olup, her türlü belediye işlerinden yararlanır durumdadır.
Yüzölçümü : 1.495,34 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var.
Kıymeti : 290.596,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kaymakamlık Hizmet Binası Girişi İcra Dairesi Kalemi Derinkuyu/NEVŞEHİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/240 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR