DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir/Derinkuyu'da kargir ve arsası icradan satılıktır

DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040187
Şehir : Nevşehir
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/77 ESAS
Muhammen Bedeli
:
312,495 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Baş Mah. Atatürk Cad. No:30 Taşıma Koop. Üst Katı Belediye Eski Düğün Salonu Derinkuyu/NEVŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DERİNKUYU İCRA DAİRESİ

2019/77 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 255 Ada, 9 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, Nevşehir İli, Derinkuyu İlçesi, Yeni Mahalle, Korlan yolu Mevkii, 255 ada, 9 parselde kayıtlı taşınmaz kargir ev ve arsası niteliğindedir. Düz bir topoğrafyaya sahiptir. Kuzeyinden 5 nolu parsele, güneyinden 10 nolu parsele, batısından 4 ve 6 nolu parsellere ve doğusundan yola komşudur. Söz konusu parsel üzerinde 2 katlı ev ve müştemilatları bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde yığma kargir taşıyıcılı sistemli yaklaşık 138,00 m2 oturum alanlı 2 kattan oluşan bina, yığma kargir taşıyıcılı sistemli yaklaşık 128,00 m2 oturum alanlı tek kattan oluşan ev ve yığma kargir taşıyıcılı sistemli yaklaşık 26,00 m2 oturum alanlı tek kattan oluşan müştemilat bulunmaktadır. Dış cephesi boyalıdır. Pencere doğramları PVC, dış kapısı demirm doğramadır. Çatı örtüsü shingle kaplamadır. Çatısı dam çatıdır. Bahse konu taşınmaz Derinkuyu Belediyesi imar planı içerisinde kalmakta olup, her türlü belediye işlerinden yaralanır durumdadır.
Yüzölçümü : 872,34 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var.
Kıymeti : 312.495,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Baş Mah. Atatürk Cad. No:30 Taşıma Koop. Üst Katı Belediye Eski Düğün Salonu Derinkuyu/NEVŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/77 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR