ÜRGÜP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir/Ürgüp'te müştemilatlı ev icradan satılıktır

ÜRGÜP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040130
Şehir : Nevşehir / Ürgüp
Semt-Mahalle : ESKİ MAH. / ORTAHİSAR
: 80
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/274 ESAS
Muhammen Bedeli
:
415,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:40
Satış Yeri
:
Ürgüp Hükümet Konağı, İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÜRGÜP

İCRA DAİRESİ

2019/274 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Nevşehir ili, Ürgüp ilçesi, Ortahisar K., Köyiçi mevkii, 57 cilt, 5591 sayfa nolu, 5575 parsel, 100,00 m2 yüzöçlümlü ev ve müştemilatı nitelikli taşınmaz.tapu kaydında "2. derece Sit Alanı " beyanı mevcut, taşınmaz Ortahisar Kasaba merkezine 0,35 km uzaklıkta, kentsel sit alanında kalmakta, taşınmaz bölgeye özel şekilde çok eski tarihte inşa edilmiş 2 katlı yapı bulunmakta, taşınmazın ana giriş kapısı üzeri taş kemer örme eski ahşap kapı, zemin katta, dış ana giriş kapısının girişinde sağda tek adet yöresel taş kemer çatma suretiyle inşa edillmiş oda ile bu odanın devamında bodrum kata girişin sağlandığı kısım mevcut, sol kısımda wc ile devamında merdiven olarak kullanılan eklentiler mevcut, bu kısımda zeminler beton şap olup, odalar ve diğer eklentiler beton sıvalı üzeri badana boyalı, zemin kattaki yapıların toplam kullanım alanı 80,00 m2, mesken olarak kullanılmakta, bodrum kat ise zemin kattaki kemer odanın bitişinden kaya oyma merdivenlerle bodrum kata inilmekte bodrum katta tamamı kaya oyma 1 ara holden ve 4 göz kaya odadan oluşmakta, ara hol 15,00 m2 kaya oyma odaların alanı ise 85,00 m2, bodrum kattaki kaya oyma odaların toplan alanı 100,00 m2, bodrum katta bulunan bu yapılar kullanılmamakta, taşınmaz toplam kullanım alanı 180,00 m2 taşınmazın genel durumu çok kötü olup, esaslı tadilata ihtayacı vardır.

Adresi : Eski Mah. Hacı Telgraf Cad. No:47 OrtahisarÜrgüp / Nevşehir
Yüzölçümü : 180,00 m2

Kıymeti : 415.000,00 TL KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Bitişik Nizam, 2 kat
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Ürgüp Hükümet Konağı, İcra Müdürlüğü

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/274 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR