BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Balat'ta 450 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051459
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BALAT MAH. / BALAT
Oda Sayısı : 5+1
: 450
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11683 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,305,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/11683 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi, 4166 Ada, 3 Parsel nolu 3.101,41 m² yüzölçümlü “2 Adet 6 şar Katlı Betonarme Apartman Havuz ve Arsası” vasfındaki taşınmazda yer alan, satışa konu 391/5897 arsa paylı, B Blok, 3 + Çatı Kat, 10 Nolu Bağ. Bölümün (Dubleks Mesken) Tam hissesi
İmar ve Ruhsat Durumu : Satışa konu taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi, 4166 ada 3 parselin 1/1000 Ölçekli Balat Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında konut alanında kalmakta olduğu ve söz konusu parsele 14.02.2013 tarih ve 715/13 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
Taşınmazın Nitelikleri : Satışa konu taşınmaz Balat Mah., Bengi Sok., No:49B, Perla Balat Evleri, B Blok K:4, D:10, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Taşınmaz A ve B bloktan oluşan, peyzajı tamamlanmış, kapalı otoparkı, çocuk oyun alanı ve havuzu bulunan bir sitededir. Taşınmazın bulunduğu B blok betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup toplam 6 kattan oluşmaktadır.Binadaki daireler mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları seramik kaplı olup çatısı single kaplıdır. Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilmiş olup halihazırda mesken olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Dubleks dairenin 1. katı antre, hol, 2 oda, çamaşır odası, salon, mutfak, banyo+wc, eb. banyo ve 2 balkondan; çatı katı hol, 2 oda, giyinme odası, banyo+wc, eb. banyo ve terastan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, odaların ve salonun zemini parke kaplı olup holde ve bazı odalarda alçıpan asma tavan detaylı led aydınlatmalar mevcuttur. Salonda şömine bulunmaktadır. Oda kapıları ahşap desenli membran kapı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, antre, hol ve mutfağın zemini seramik kaplı, mutfak dolapları karşılıklı ankastre ahşap desenli membran kapaklı olup tezgah çimstone mermerdir. Banyo+wc, eb. banyonun zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup duşakabin ve banyo dolabı mevcuttur. Çatı katına antrede yer alan basamakları ahşap kaplı merdiven ile ulaşılmaktadır. Balkonların ve terasın zemini seramik kaplıdır. Dairede klima bulunmakta olup ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Satışa konu taşınmazın net alanı 300,00 m², brüt alanı 450,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Yüzölçümü : 3.101,41 m2

Arsa Payı : 391/5897

Kıymeti : 1.305.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.İİK.nun 127.maddesi gereğince tebligat yapılamayan ilgililere iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği hüküm altına alınmıştır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11683 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR