BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Beşevler'de 165 m² daire icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185027
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 03.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/6922 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
19. İCRA DAİRESİ
2012/6922 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 597 Ada, 9 Parsel, Beşevler Mahalle, E Blok, Zemin Kat, 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın tam hissesi.
Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 597 ada, 9 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax.(Yükseklik): 12,50 m. (4 kat) ve KAKS: 0.90 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Beşevler Mahallesi, Yıldırım Caddesi, no: 283 adresindeki Cengizkent Sitesinin, 1. katındaki 2 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. kattaki 2 nolu daire olduğu görülmüştür. Taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli, yüzme havuzlu, spor alanlı, güvenlik korumalı ve otoparklıdır. Beher katında 2 şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda, Taşınmazın bürüt alanı 165,00 m2. ve net kullanım alanı ise 140,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo-wc-lavabo bölümü bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin granit seramik ile kaplı, duvarları kısmen alçı sıvalı ve saten boyalı, kısmen duvar kağıtları ile kaplamalı, salonun tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin ise alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri çimstone kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin kuzey ve güneycephelerinde 1 er adet balkonu mevcut olmakla birlikte, balkonların önleri katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 4 veya 5 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Arsa Payı : 100/4800
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6922 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2020

Fuat KİBAR
İcra Müdür Yardımcısı
118038

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR