BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Demirci'de 247 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081658
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 6+1
: 247
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6949 ESAS
Muhammen Bedeli
:
531,050 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2019/6949 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, NİLÜFER İlçesi, DEMİRCİ Mahallesi, 3357 Ada No, 5 Parsel No, 312/2051 Arsa Paylı, 1.250,00 m2 Yüz Ölçümlü, 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası Ana Taşınmaz Nitelikli, 3+ÇATI Kat, 6 No lu Bağımsız Bölüm, DUBLEKS MESKEN Bağımsız Bölüm Nitelikli Taşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirci Mahallesi, Esengül Sokak, no: 16 adresindeki Eslem Apartmanı’nın, 3. ve çatı katındaki 6 no’lu dubleks dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum katında sığınak, depo ve dükkan devamı, zemin katında 2 adet dükkan, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda, boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dubleks dairenin giriş (3.) katının bürüt alanı 135,00 m2. ve üst (çatı) katının 112,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 247,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 202,50 m2. dir. Dairenin giriş katında 3 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo, üst katında ise 3 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo ile giriş ve üst kattaki ebeveyn yatak odalarında banyo bölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki merdiven holü, salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, hol ve mutfak bölümlerinin granit seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak bölümünde üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney, doğu ve batı cepheli olan dairenin giriş katının doğu ve batı cephelerinde 1’ er adet balkonu ve kuzey cephesinde geniş terası bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 4 veya 5 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 12,50 m. (4 kat), TAKS: 0.40 ve KAKS: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 531.050,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 28/06/1996 tarih ve 3813 yev. ile 3194 S.Y. nın 33. Md. İstinaden 5 yıllık geçici inşaat şerhi vardır.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6949 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR