ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ödemiş Akıncılar Mahallesi'nde 117 m² daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050772
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : AKINCILAR MAH. / ÖDEMİŞ
: 117
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1080 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU - İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ
2019/1080 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 177 Ada, 30 Parsel, AKINCILAR Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm kıymet takdirine konu olan taşınmaz Akıncılar mahallesi İnceoğlu sokak No:19 adresinde tapunun 177 ada, 30 parselde kayıtlı brüt alanı 117,00 m2 yüzölçümlü altında dükkanı olan üç katlı üç daireli bahçeli kargir apartman vasıflı taşınmazın 2. kat ve 2 nolu bağımsız bölüm meskendir. Ana taşınmaz arsa üzerinde zemin katı işyeri, 1., 2. ve 3. normal katlarında 1 er mesken olmak üzere 4 katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmaz Ödemiş Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan şifai bilgiye göre ödemiş 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planı içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 40 yıllık olduğu klasik daire tipinde olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmaz güncel tapu kayıtları incelendiğinde; Akıncılar Mahallesi 4. ciltte, 329. sayfada kayıtlıdır. Taşınmazın arsa payı 1/4'dür. Taşınmazın değerlemesinde konum, imar durumu, cephe, kullanım durumu, merkeze olan uzaklığı, yaşı, yapım tarzı, işçilik kalitesi gibi olumlu/olumsuz özellikleri ve emsal taşınmazların alım-satım bedelleri dikkate alınarak değer biçilmiştir. Buna göre taşınmazın değeri 170.000,00 tl (yüzyetmişbin tl) dir.
Adresi : Akıncılar Mah. İnceoğlu Sk. No:19 Ödemiş / İZMİR
Yüzölçümü : 117 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Belediye gelirleri kanuna göre kısıtlıdır
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:00 - 11:03 arası Satış Yeri : ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU - İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR