ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı Büyüktepe'de 66 m² 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060944
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : BÜYÜKDERE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8068 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR4. İCRA DAİRESİ

2019/8068 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Eskişehir ili, Odunpazarı İlçesi, Yıldıztepe Mahallesi, 5391 ada-16 parsel sayılı, 493.51 m2 miktarlı, Üç katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfındaki Kat Mülkiyeti ile yükümlü ana taşınmazda ;121/1576 arsa paylı,1.Kat(20) nolu Dubleks Mesken borçlu adına kayıtlıdır.
YAZIŞMA ADRESİ : Büyükdere Mahallesi,.Elçi Sokak-No:11/20 -Odunpazarı/ESKİŞEHİR
İmar Durumu: Odunpazarı Belediyesinin İnternet sayfasına göre ; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam İki(B-2) Kat Konut alanına isabet etmektedir.
Yapının Özellikleri ; Bodrum + Zemin + 1 normal ve Çatı Katlı Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmişdir. Bina ana giriş kapısı demir ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama. Ana giriş ve kat holleri,merdiven basamak ve sahanlıkları traverten mermer kaplamadır.Bina dış cephesi, dekoratif sıva üstü su bazlı boya ile boyalıdır.Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe ve Onaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Betonarme Karkas Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmış olup,2019 yılı inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00 TL./m2 olup,Yıpranma oranı ise % 6(4-5 yıl arası) dir. Dubleks Meskenin Özellikleri : Odunpazarı Belediyesince Onaylı Genel(Tadilat) İnşaat Projesine göre ; 1.Katta ; (Yaşama Alanı-Mutfak Nişi)+ Banyo ,Çatı Katı ;2 oda + Hol + Banyodan ibarettir.Net Alanı 66,24 m2 dir.Yapı Ruhsatı 19 Nisan 2013 tarihli olup,Yapı Kullanma İzin Belgesi Ekim 2015 tarih,0878 sayılıdır.Daire giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşap esaslı,Pencereler PVC doğramadır.Odalar ; döşemesi laminat parke olup,ıslak zeminler seramik kaplama,duvarlar saten alçı üstü boyalıdır.Isınma,doğal gaz kombi sistem olup,Kalorifer petekleri panel radyatördür. Dubleks Mesken arka cephedir. Esgaz+Belediye+Elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8068 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR