ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Emek'te 104 m² 3+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024285
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:20
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİNDEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(2018/36 TLMT.)

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 5675 Parsel, MAMUCA Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm bina bodrum+ zemin+2 normal katlı olarak betonarme karkastır. Binada katlara çıkış merdiveni kat sahanlıkları mermer kaplıdır. keşif anında borçlu tarafından kullanıldığı öğrenilmiştir. Bağımsız bölüm salon,3 adet oda mutfak, banyo, wc ,antre ve balkondan oluşmaktadır. Salon ve Odaların zemini ahşap laminant parke kaplı, ıslak zeminler seramik kaplıdır.Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap doğrama ve pencereler pvc doğrama yapılmıştır.Banyo ve wc duvarları seramik kaplı, diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgâh, suntalem dolap, eviye ve eviye bataryası mevcuttur. Banyoda lavabo, klozet, duş ve kabini yapılmıştır.Daire kalorifer ile ısıtılmakta olup doğal gaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu vardır. Bağımsız bölüm brüt 121 m2 ve net kullanım alanı balkonlar dahil 104,25 m2 dir. III.Sınıf B grubu yapı sınıfında olup yıpranma oranının %15 olabileceği kanaatine varılmıştır. Binanın inşaat ruhsatı 21.08.2007 tarihlidir.yapı kullanım izin belgesi 03.10.2011 tarihlidir. Taşınmaz valiliğe kuş uçuşu 4640 metre, Tramvay güzergâhının geçtiği ertaş caddesine 110 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Bağımsız bölümün yaklaşık 360mt yakınında kapalı Pazar yeri vardır.Taşınmaz mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu bölgeye yakındır. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2018 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 208,00TL/m2dir.
Adresi : Emek Mahallesi Muradiye Sokak No 12/5 Adresinde(Ahmet Ertürk Apt.)Bulunmaktadır. Binada 2. Katı 5 Nolu Bağımsız Bölümdür. Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 355,35 m2 Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmazın bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1 (Ödeme tarihindeki kdv oranı uygulanacaktır)
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış Şartları
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR