ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Hürriyet'te natamam müştemilatlı iki katlı ev icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059865
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ORHANGAZİ
: 248
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/80 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
214,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kapalı Pazar Yeri A Blok 2. Kat No:35 Orhangazi / Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2019/80 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe,HÜRRİYET mahallesi DOLMACI Mevkii471 Ada, 17 Parsel Arsa
Taşınmaz, bodrum kat, zemin kat ve müştemilat alanlarından oluşmaktadır. Bodrum kat alanı na tamam durumda olup pencereler ve giriş kapısı ahşap profildir. Zemin kat konut olarak kullanılan alan olup giriş kapısı çelik,pencereler ise çift camlı pvc profildir. Dış cephe yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup pencere kenarlarında ve bina köşelerinde söve uygulaması bulunmaktadır. Müştemilat alanında mutfak ve wc alanları oluşturulmuş olup na tamam durumdadır. Zemin katın terasında kolonların imalatı tamamlanmış durumdadır. Zemin katın giriş kotu yol kotunun altındadır. Ayrıca parsel içerisinde bahçe alanı oluşturulmuştur. Taşınmazın elektrik- doğalgaz-su abonelikleri mevcut olup belediyeye ait tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Hürriyet mahallesi Osman Paşa cd. No.76 Orhangazi
Yüzölçümü : 248 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam iki katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 214.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : KAPALI PAZAR YERİ A BLOK K.2 N.35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR