ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi Muradiye'de 97 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060190
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : MURADİYE MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,200 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2019/182 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 88 Ada, 135 Parsel, MURADİYE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 88 Ada, 135 parselde, Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölümde; 164,00 m² tapu alanlı ve niteliği "Arsa" vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteli "MESKEN" olan, kat irtifakı bulunan, 54/162 arsa paylı, 1 nolu bağımsız bölüm taşınmaz.
Orhangazi Belediye Başkanlığının yazısında Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 88 Ada, 135 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 (üç) katlı konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Söz konusu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, Mustafa Erdem 1 Nolu Sokak, No:8/1 adresinde, 1 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Bodrum Kat, Zemin Kat ve 3 Normal Kat olmak üzere toplam 5 katl B.A. Karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 1 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 79,31 m², brüt kullanım alanı 97,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Taşınmaz; salon, 2 adet oda, mutfak, antre, banyo wc ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, salon ve 2 adet odanın zemin kaplamaları laminant parke, mutfak ve antre alanının zemini ise seramik akplamadır. Banyo ve wc alanı zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Taşınmazın arka cephesinde bulunan balkonu cam balkon uygulaması ile kapatılmıştır. Taşınmazın tüm pencereleri çift camlı ahşap görünümlü pvc profil olup, ana giriş kapısı camlı demir profildir. Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana yapının ana yoldan giriş kısmında bahçe peyzaj alanı bulunmakta olup etrafı duvar ve ferforje korkuluk ile kapatılmıştır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 3-4 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, şehirler arası yola yaklaşık 300 m, eğitim tesisi alanına ise yaklaşık 250 m mesafededir. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, Mustafa Erdem 1 Nolu Sokak, No:8/1
Yüzölçümü : 97,00 m² (brüt)
Arsa Payı : 54/162
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 155.200,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 88 Ada, 135 Parsel, MURADİYE Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 88 ada; 135 parselde, 2. Kat, 3 nolu bağımsız bölümde, 164,00 m² tapu alanlı ve niteliği "Arsa" vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat irtifakı bulunan, 54/162 arsa paylı, 3 nolu bağımsız bölüm taşınmaz.
Orhangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün verilerine göre; Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 88 Ada, 135 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 (üç) katlı konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, Mustafa Erdem 1 Nolu Sokak, No:8/3 adresinde, 3 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Bodrum Kat, Zemin Kat ve 3 Normal Kat olmak üzere toplam 5 Katlı B.A. Karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 3 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 89,54 m², brüt kullanım alanı 112,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Taşınmaz; salon, 2 adet oda, mutfak, antre, banyo, wc, ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, salon ve 2 adet odanın zemin kaplamaları laminant parke, mutfak ve antre alanının zemini ise seramik kaplamadır. Banyo ve wc alanı zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Taşınmazın ön ve arka cephesinde bulunan balkonları cam balkon uygulaması ile kapatılmıştır. Taşınmazın tüm pencereleri çift camlı ahşap görünümlü pvc profil olup, ana giriş kapısı camlı demir profildir. Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana yapının ana yoldan giriş kısmında bahçe peyzaj alanı bulunmakta olup etrafı duvar ve ferforje korkuluk ile kapatılmıştır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 3-4 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, şehirler arası yola yaklaşık 300 m, eğitim tesisi alanına ise yaklaşık 250 m mesafededir. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, Mustafa Erdem 1 Nolu Sokak, No:8/3
Yüzölçümü : 112,00 m² (brüt)
Arsa Payı : 54/162
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 184.800,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR