ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Üreğil'de 264 m2 arsa üzerinde avlulu köy ev icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01055882
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ÜREĞİL MAH. / ORHANGAZİ
: 264
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 25.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/588 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
99,401 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2018/588 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Üreğil Mah., 2290 parselde 264,00 m² tapu alanlı ve niteliği "Avlulu Ahşap Ev" vasıflı taşınmazın tamamı borçluya aittir.
Taşınmaz tapu kaydında Taşınmaza Ait Muhtesat Bilgileri bölümünde; "Ağaç:Bu yerin içinde Mustafa YILMAZ'a ve İbrahim SÖZÜER'e ait birer Çelebi Zeytin ağacı vardır" kaydı bulunmaktadır.
Orhangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısında Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Üreğil Mahallesi, 2290 Parsel sayılı yer 1/25000 ölçekli İznik Gölü Nazım İmar Planında kırsal yerleşim alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Üreğil Mah., Köy İçi Yolu No:351 adresinde, 1 adet Tek Katlı Yığma Bina (Ev), 1 Adet Tek Katlı Yığma Bina (Oda) ve 1 Adet Tek Katlı Yığma Bina (Depo) nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde ;
1 Adet Tek Katlı Yığma Bina (Ev): net kullanım alanı 53,13 m², brüt 68,00 m² olarak hesaplanmıştır.
1 adet tek katlı yığma bina (oda): net kullanım alanı 20,74 m², brüt alanı 23,85 m² olarak hesaplanmıştır.
1 adet tek katlı yığma bina (depo): net kullanım alanı 21,68 m² brüt alanı 23,85 m² olarak hesaplanmıştır.
Yapının hali hazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.
1 adet Tek Katlı Yığma Bina (Ev); Çevre Şehircilik Bakanlığı Yapı Sınıfına göre III. SInıf A Gurubu Yapı kategorisinde yığma kagir nitelikte yapılmıştır. Kat pencereleri camlı ahşap profildir. Çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. Isıtma soba ile yapılktadır. Dış cephe yüzeyleri sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı demir profilli saç kapı olup, konut niteliğinde kullanılmaktadır.
1 adet Tek Katlı Yığma Bina (Oda) ve (Depo): Kat pencereleri camlı ahşap profildir. Çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. Isıtma soba ile yapılmaktadır. Dış cephe yüzeyleri sıvasızdır. Giriş kapısı ahşap olup, konut niteliğinde kullanılmaktadır. Depo alanının 3 cephesi kapalı olup, çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır.
Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 1-2 katlı yapılmıştır. Taşınmaz köy merkezinde İznik gölünün kuzey istikametinde bulunmaktadır.
2290 parsel nolu taşınmazın kıymeti;
a) Tek katlı Yığma Bina (Ev): kıymeti: 27.200,00 TL
b) Tek katlı yığma bina (oda) kıymeti: 3.816,00 TL
c) Tekkatlı yığma bina (depo) kıymeti: 2.385,00 TL
d) Parsel kıymeti : 66.000,00 TL
Toplam Değeri: 99.401,00 TL
Yüzölçümü : 264 m2
Kıymeti : 99.401,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz tapu kaydında Taşınmaza Ait Muhtesat Bilgileri bölümünde; "Ağaç:Bu yerin içinde Mustafa YILMAZ'a ve İbrahim SÖZÜER'e ait birer Çelebi Zeytin ağacı vardır" kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/588 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR