İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik/Dolayoba Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01014212
Şehir : İstanbul / Kartal
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 20.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/33 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ

2018/33 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İstanbul İli Pendik İlçesi Dolayoba Mahallesi 4251 Parsel A Blok 1.Bodrum Kat 5 Nolu bağımsız bölüm borçlu adına tam hisseli olup Açık Adresi Çınardere Mah Olimpiyat Cad Çağla Sokak No:8deki Marine Life olarak isimlendirilen binadır.Parsel üzerinde yaklaşık on yıl önce inşa edilen III.Sınıf B Gurubu yapılardan olan üç-dört bodrum kat ,zemin kat,dört normal katlı betonarme karkas dört bloklu binalar vardır.Bahse konu daire parsel alanının kuzey kenarındaki binanın güney yöne cepheli olup, giriş holü ,üç adet oda,salon,mutfak,banyo ve tuvalet mahalleri olan yaklaşık 100m2 inşaat alanlı ,mesken olarak iskan edilen bağımsız bölümdür.Binada ve bağımsız bölümde standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır.Merkezi sistemli doğalgaz yakıtlı ,kaloriferli ısınma türündedir.Binanın kapalı otopark alanı vardır.Binanın ön cephesinde yapılmakta olan inşaat bağımsız bölümün manzara görünümünü olumsuz yönde etkilemektedir.Belediye alt yapı hizmetlerinin bulunduğu ,yüksek kottaki bölgede olan parseldir.
İmar Durumu: Pendik Belediye Başkanlığı'nın 05.06.2018 tarih ve 36465 Sayılı Dolayoba Mah.Pafta ( G22A10C3C),Parsel ( 4251 ) numaralı taşınmaz ile alakalı ,İmar Durum Bilgilerine göre;05.12.2012 tastik tarihli 1/1000 ölçekli ,Çınardere Yayalar Velibaba ve Ertuğrulgazi Mahallesi bir kısmına ait ,Uygulama İmar Planında ,kısmen TAKS:0.40,KAKS:1.25,Hmaxs:30,50 m yapılanma şartlarında K1 rumuzlu "Konut Alanında"kısmende yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/33 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR