SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu/Barış Mahallesi'nde 105 m² daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032252
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : BARIŞ MAH. / SAFRANBOLU
: 105
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 28.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/73 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2016/73 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Satışa konu daire her türlü Belediye altyapı ve üst yapı imkanlarından yararlanır. Elektrik, Su ve Doğalgaz altyapı çekili vaziyettedir. Asansörü ve mantolaması yoktur. Etrafında konut yapı kooperatifleri, okullar vardır. Kıymet takdirine konu taşınmaz binanın son katında yer almaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, merdivenlerinin renkli mermer kaplı olduğu, çevre düzenlemesinin yapıldığı görülmüştür. Balkonları açıktır. Daire giriş kapısı, iç kapıları ve pencereleri ahşaptır. Odaların zemin kaplamasının ahşap parke, duvarları ve tavanlarının sıva üzerine boyalı olduğu görülmüştür. Kartonpiyeri vardır. Mutfak tezgahının mermer, tezgah üstünün fayans, alt ve üst dolapları eski yapılıdır. Islak mekanların zeminlerinin seramik, duvarlarının tavana kadar fayans olduğu görülmüştür. Isıtma sistemi kombili radyatördür. Dairenin kombisi vardır. Son kat daire olduğundan, üstünde daire olmadığından ısınma yönünden zayıftır. Manzarası kesintisizdir. 105 m² kullanım alanına sahiptir. E7 nolu kömürlük eklentisi vardır.
Adresi : Barış Mahallesi Göztepe Caddesi Göztepe Sokak B Blok Daire:7 Safranbolu / Karabük
Yüzölçümü : 8.505,81 m²
Arsa Payı : 1/69
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 08/04/2019 tarih ve 1513 sayılı yazısında, “… Ayrık nizam 2 Katlı konut alanında, TAKS=0,25 ve KAKS=0,50 yapılaşma şartlarına sahip, Konut alanında kaldığı” bildirilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR