SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Safranbolu mimarisine uygun üç katlı ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021127
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : CEMALCAYMAZ MAH. / SAFRANBOLU
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. SAFRANBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/21 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
576,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/21 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Karabük İl, Safranbolu İlçe,CEMAL CAYMAZ Mahalle/Köy, ADALET Mevkii, 67 Ada, 6 Parselde kayıtlı üzerinde 3 katlı, Safranbolu Mimarisine uygun bir yapı bulunduğu, dış çephesinin kısmen sıvalı, kısmen sıvasız ve boyasız, çatısının kiremit kaplı, kapı ve pencerelerinin ahşap, 9 x 9 Metre ebatlarında oturumu olan, zemin katının odunluk, ardiye, giriş holünden oluşan, ahşap merdivenle üst kata ulaşıldığı, 1. Katta mutfak + oda + WC bulunan, yine ahşap merdivenle ulaşılan 2. Katta ise 4 oda + hol + WC ve Banyodan oluşan, uzun zamandır kullanılmadığı için yıpranmış vaziyette, her türlü Belediye alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden yararlanan SAKEM, Hilton oteli, Okullar ve camilere yürüme mesafesinde, odaların zemin ve tavan kısımlarının ahşap, ıslak mekanların duvarlarının sıvalı ve boyalı, boru tesisatının sıva üzerinden geçen, ısıtma sistemi sobalı, 3 A yapı grubuna dahil %40 aşınma ve yıpranma oranına sahip, bahçesinde çeşitli meyve ağaçları bulunan, Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce bildirilen imar planına göre her türlü uygulama ve yapılaşmanın K.T.V.K.B.K kararına tabi, sit alanında bulunan, tescilli taşınmaz vasfındaki taşınmaz.
Yüz ölçümü : 2.017,00 m²
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar Sınırları içersindedir.
Kıymeti : 576.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, CEMAL CAYMAZ Mahalle/Köy, ILGAZ Mevkii, 67 Ada, 34 Parselde kayıtlı bahçe vasfında üzerinde herhangi bir yapı bulunmayan, 3 adet çeviz ağacı bulunan, sürülü ve ekili olmayan, Safranbolu Belediyesi imar ve Şehircilik Müdürlüğünce bildirilen imar durumuna göre her türlü uygulama ve yapılaşmanın K.T.V.K.B.K kararına tabi, sit alanında bulunan, tescilli taşınmaz vasfındaki taşınmaz.
Yüz ölçümü : 1.544,00 m2
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar Sınırları içersinde dir.
Kıymeti : 288.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, iş bu taşınmazların açık arttırma ilanının tebliğ yapılamayan ilgililerine de tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.03/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR