SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu Yeni Mahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00992898
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : YENİMAHALLE MAH. / SAFRANBOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/360 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/360 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Yeni Mahalle 166 Ada, 24 Parsel, 5 no.lu Bağımsız Bölüm, taşınmazın bulunduğu alan yapılaşmanın %70 yoğunlukta olduğu bölgede yer alır. Sosyal yaşamın gerektirdiği alış veriş, sağlık ocağı,okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, orta ve üst gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölgede olup Safranbolu merkeze yürüme mesafesindedir. Binada zeminler giriş holü, merdiven basamakları ve kat holleri mermer,duvarları serpme plastik boyalıdır. Bina girişi kapısı demir olup merdiven korkulukları demir-ahşap malzemeden imal edilmiştir. Binanın ısıtma sistemi doğal gaz-kombi ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmaz, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 3 balkon hacimlerden oluşmakta olup toplam kapalı alanı brüt 110 m2 dir. Zeminler laminant parke, ıslak hacimlerde seramik kaplamadır. Duvarlar saten boyalı olup, ıslak hacimlerin duvarları seramiktir. Banyoda lavabo , klozet ve duşa kabin mevcuttur.Mutfakta ahşap mutfak dolapları ve granit tezgah mevcuttur. Dış kapısı çelik , iç kapılar panel kapı, pencere doğramaları pvc den imal edilmiştir. Isınma doğal gaz-kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Yeni Mahalle Mutlu Sokak Açelya Sitesi 8-A Blok 2.Kat No:5
Safranbolu
Yüz ölçümü : 2.023,78 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : Ayrık nizam, Taks: 0,20 - Kaks: 0,80, Hmax:12,50, 4 kat, yoldan 5m, komşudan 3m,çekme mesafesine sahip olup "tercihli ticaret konut alanında "kalmaktadır.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/360 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR