SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu'da 100 m2 daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987270
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / MERKEZKÖYLER
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 29.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/665 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 11:20
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2019/665 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, İnönü Mah. 613 Ada, 19 Parsel, 1 No.lu Bağımsız Bölümde kayıtlı daire vasıflı taşınmaz. Alışveriş dükkanlarına, Camiye, sağlık ocağına, oyun parklarına yürüme mesafesinde yola cepheli konumundadır. Her türlü Belediye altyapı ve üst yapı imkanlarından yararlandığı, ulaşımın kolay olduğu, çevre düzenlemesinin tamamlandığı ve hali hazırda kiracı tarafından kullanımda olduğu görülmüştür. Dış cephede dekoratif mantolama yapıldığı, asansör olmadığı görülmüştür. Bina dış kapısının çelik, iç merdivenlerinin mermer kaplama yapıldığı, korkuluklarının alüminyum, daire girişinin çelik kapı yapıldığı görülmüştür. Daire projesinde yapılan incelemede 3 Oda + Salon + Mutfak + WC + Banyo içinde yapılan incelemede, dairenin giriş kapısından geçtikten sonra ikiye ayrıldığı, ilk kısmın içinin yapılı ve hali hazırda kullanımda olduğu 1 Oda + Salon + WC – Banyo’nun bulunduğu, daire içi koridordan girilen 2.kısımda ise 3 Oda + WC – Banyo’nun yapıldığı içinin yapılmasının devam edildiği görülmüştür. Mutfak iptal edilip oda yapılmıştır. Bu sebeple dairede mutfak tezgahı, dolabı vs yoktur. Zemin kaplaması laminat, duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalıdır. 2 Balkonu da kapatılmıştır. Islak mahaller olan WC ve Banyoların zeminlerinin seramik, duvarlarının fayans kaplı olduğu görülmüştür. Daire dış kapısının çelik, iç kapılarının ahşap, pencerelerinin beyaz PVC olduğu görülmüştür. Merkezi sistem ısıtmalıdır. Daire içinde yapılan tadilatlar, masraf oluşturmaktadır.100 m2 kullanım alanına sahiptir. E 1 Kömürlük eklentisi vardır.
Adresi : İnönü Mahallesi Hasan Polatkan Caddesi Çelik Apt. No:46 Daire 1. Kat No:1 Safranbolu / KARABÜK
Yüz ölçümü : 660 m2
Arsa Payı : 14/124
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 28/02/2019 tarih ve 945 sayılı yazısında, konu taşınmazın zemin katının ticari diğer katlarının konut maksatlı inşaat yapılabileceği TAKS=0,25 ve KAKS=1,00 yapılaşma şartlarıyla 4 katlı bina yapılabileceği görülmüştür.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 7.maddesine göre belirtme (Safranbolu Belediyesi 09/03/2017 )
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/665 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR