SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu'da 140 m² dubleks daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984738
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / SAFRANBOLU
Oda Sayısı : 5+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2318 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/2318 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçesi Emek Mahallesi 18 Ada, 3 Parsel, 1 No.lu Bağımsız Bölümde kayıtlı dubleks mesken 140 m2 kullanım alanlı. Daire Bulak kanyonuna ve Emek yoluna cepheli olup, Emek Camisine, İlköğretim okuluna, Meslek Lisesi, Şehir Stadyumuna yakın konumundadır. Her türlü Belediye, Elektrik, Doğal gaz altyapı imkanlarından yararlandığı, ulaşımın kolay olduğu, çevre düzenlemesinin tamamlandığı ve hali hazırda kullanımda olduğu görülmüştür. Dış cephede mantolama yapıldığı, asansörlü olduğu görülmüştür. Bina giriş kapısının ferforje demir, daire dış kapısının çelik olduğu görülmüştür. Dubleks olarak kullanılan dairenin üst katında Salon + Mutfak + Oda + Kiler ve 2 Balkon vardır. Mutfak balkonu odaya dahil edilmiştir. Alt katında ise 4 Oda + WC + Banyo + Ebeveyn Banyo ve Balkonu vardır. Daire iç merdiveni beton üzerine mermer kaplıdır. Odalar ve Salonun içi yapılıdır. Zeminlerin laminat parke, duvarlarının ve tavanlarının saten alçı üzerine boyalı olduğu görülmüştür. WC ve Banyonun zeminlerinin seramik, duvarlarının tavana kadar fayans ve tavanlarının saten alçı üzerine boyalı olduğu görülmüştür. Mutfak tezgahının granit, tezgah üstünün fayans, alt ve üst dolaplarının yeni ve kullanışlı olduğu görülmüştür. Isıtma sistemi doğal gaz yakıtlı kombilidir. Hali hazırda kullanımdadır. Zemin kat olduğundan ısınma yönünden zayıftır.
Adresi : Emek Mahallesi Ihlamur Sokak Alkan Apt. Bina No:52, Daire No:1 Safranbolu / KARABÜK
Yüzölçümü : 708,41 m2
Arsa Payı : 2/9
İmar Durumu :Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 26/12/2018 tarih ve 5982 sayılı yazısı ekinde sunulan İmar durumunda, kıymet takdirine konu taşınmazın Ayrık nizam, 4 Katlı konut alanında, TAKS=0,20 ve KAKS=0,80 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2318 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR