SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00971190
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / SAFRANBOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 29.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/440 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı, Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/440 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçesi Emek Mahallesi 593 Ada, 263 Parsel, B blok zemin kat 1 No.lu Bağımsız Bölümde kayıtlı daire vasıflı taşınmaz, Bulak kanyonuna cepheli olup, Kanyona, köprüye, Camiye, oyun parklarına yakın konumundadır. Her türlü Belediye, Elektrik, Doğalgaz altyapı imkanlarından yararlanır, ulaşımını kolay, çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Dış cephede mantolama yapılı, asansörsüzdür. Bina giriş kapısı demir, daire dış kapısı çeliktir. Merdiven kaplaması renkli mermer, korkulukları demir, küpeştesi ahşaptır. Daire 3 Oda + 1 Salon + Mutfak + WC + Banyo ve balkonlardan ibarettir. Ebeveyn Yatak odasında duş vardır. 2 Adet Balkon vardır ve bunlar kapatılmamıştır. Odalar ve Salonun içi yapılıdır. Isıtma sistemi doğal gaz yakıtlı kombilidir. Hali hazırda kullanımdadır. Zemin kat olduğundan ısınma yönünden zayıftır. 120 m2 kullanım alanlı, 3B Yapı grubuna dahildir. E 1 nolu ardiye eklentisi mevcuttur.
Adresi : Emek Mahallesi Tuğra Sokak Tuğra Sitesi Safranbolu
Yüzölçümü : 2.336,59 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanında, TAKS=0,20 ve KAKS=0,80 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Müdürlüğü -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/440 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR